Карактерот според хороскоп

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Близнаци – Близнакот
Фини. Љубовта му е најбитна. Добар слушател. Лесно ги збунува луѓето. Иако е љубовник, а не тепач, сепак ќе ве нокаутира. Не трпи никого. Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. Саркастичен, детинест и љубопитен. Доверлив. Секогаш среќен. Многу гласен. Брблив. Дружељубив. Лесно простува. Сака да се бакнува. Има убава насмевка. Дарежлив. Силен. Најнеодолив.


Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. детинест ,Лесно простува.- само ова не е точно , за другото се согласувам :rolleyes
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Стрелец
Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство.Романтичен,луд(и тоа како:D). Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M.

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Скорпија – Зависникот
Екстремно шармантна. Сака да се шегува. Има смисла за хумор. Ќе проба сè наеднаш. Сака да ја разгалуваат. Енергична. Предвидлива. Одличен бакнувач. Секогаш го добива тоа што го сака. Атрактивна. Сака долги врски. Зборлеста. Сака да се забавува, но некогаш претерува. Го сака мирисот на парите, но колку што знае да ги направи толку брзо ќе ги потроши. Многу заштитнички настроена кон луѓето што ги сака. Вреден работник. Одличен пријател, но ако нешто згрешите, пријателството е завршено засекогаш.
точно особено последната реченица
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Не е тепач, но не се закачајте со неа. Е ова ми е... :rofl Не сум тепач. ама здравје Боже пилот ќе бидам, непредвидлив пилот. Ќе ги надминам вашите очекувања, ќе се надминам себеси. I'm aquarius. I'm proud of myself. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Вага - Освен тоа со романтиките, се ми е погодено. :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Девица – Чекачот
Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

Точно е сѐ, но болдираното највеќе. Згреши ми или повреди ме за век и векови си избришан, 2% на те рецкам, ти што сакаш прави ја не простувам. :D А подзнакот Водолија – Непредвидливиот
Доверлива. Атрактивна. Добар бакнувач. Единствена. Сака долги врски. Упорна е. Ќе се нафати на сè. Се гордеат со себе за сè што ќе направат. Неуредна и неорганизирана. Мрчатор. Одличен љубовник кога не спие. Премногу анализира. Го сака миленичето повеќе од семејството. Знае да ги нервира другите кога раскажува некоја приказна. Непредвидлива. Ќе ги надмине вашите очекувања. Не е тепач, но не се закачајте со неа. и од подзнакот сѐ е точно, ито така болдираното најточно.

Сум заборавила да го болдирам “лесно ќе ја задоволите“ па да точно е ова, ќе радувам на ситници, а од поддзнакот дека сум упорна и прилично на сё ќе се нафатам. (wasntme)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Лав – Лавот
Одличен соговорник. Атрактивен и страствен. Опуштен. Најчесто среќен, но кога не е тогаш е намуртен и детинест. Неговиот проблем е сечив проблем. Предвидлив и некогаш монотон. Знае да се забавува. Во сè е добар. Одличен бакнувач. Дружељубив. Спуштен на земја. Зависни сте од него. Гласен. Сака долги врски. Зборлив. Не се закачајте со него. Редок да се најде. Добар кога ќе се најде.

:sreken:D ...ке почнам да верувам и во хороскоп :unsure
 

AnaMi

Полноправен Член
4 октомври 2012
65
84
18
Рак – Убавецот
Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.

...Погодено ми е....:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Стрелец – Промискуитетниот
Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.

горе доле погодено ми е:giggle
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Вага – Досадниот
Фина со сите што ќе ги запознае. Нејзината љубов е единствена. Луда, забавна и слатка. Има единствен изглед. Најгрижливата личност што ќе ја сретнете. Но, не се закачјате со неа да не завршите со плачење. Вагата може да предизвика толку хаос колку што може да го спречи. Верен пријател до крај. Памети сè што ќе и направите. Секогаш треба да ја имате на ваша страна. Добра е во спортови и е фанатик по екстремни спортови. Многу креативна. Безнадежно романтична.

So true!
Само не ми се допаѓа ова ''Досадниот'' (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp