1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како хороскопските знаци го уредуваат домот

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од The_countess, 2 јули 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Риби
  Рибите живеат во романтичен свет во кој голема улога играат соновите и чувствата. Затоа и нивниот дом потсетува на бајка, топол е и удобен. Идеална локација за нив е куќа покрај море која е креативно уредена и украсена со уметнички детали. Од боите ја преферираат зелено-сината, а домот за нив претставува совршена оаза за мир и релаксација.

  За мене само болдираното е точно.
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Близнаци
  Флексибилни се и вредни, сакаат да се забавуваат и да се дружат со пријателите. Затоа преферираат големи и отворени простории кои лесно се одржуваат, во кои ќе ги организираат домашните забави. Тоа што е задолжително се книгите, но и средствата за комуникација – од телефон до најнов модел на компјутер и секако, плазма телевизор. Често се селат, па мебелот мора лесно да се вклопува и расклопува. Преферираат жолта, светло сива и светло сина боја.
  И не е баш погодено. Не се често селиме, и секаква сина боја преферираме (барем јас ја обожавам сината во сите нијанси). Жолта и светло сива не се мои бои. Важно е во собата да има телефон, компјутер и телевизор, ама не ми е важно дали се најнов модел.
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Точно а најмногу за боите :)
   

Сподели: