Како хороскопските знаци го уредуваат домот

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Риби
Рибите живеат во романтичен свет во кој голема улога играат соновите и чувствата. Затоа и нивниот дом потсетува на бајка, топол е и удобен. Идеална локација за нив е куќа покрај море која е креативно уредена и украсена со уметнички детали. Од боите ја преферираат зелено-сината, а домот за нив претставува совршена оаза за мир и релаксација.

За мене само болдираното е точно.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Близнаци
Флексибилни се и вредни, сакаат да се забавуваат и да се дружат со пријателите. Затоа преферираат големи и отворени простории кои лесно се одржуваат, во кои ќе ги организираат домашните забави. Тоа што е задолжително се книгите, но и средствата за комуникација – од телефон до најнов модел на компјутер и секако, плазма телевизор. Често се селат, па мебелот мора лесно да се вклопува и расклопува. Преферираат жолта, светло сива и светло сина боја.
И не е баш погодено. Не се често селиме, и секаква сина боја преферираме (барем јас ја обожавам сината во сите нијанси). Жолта и светло сива не се мои бои. Важно е во собата да има телефон, компјутер и телевизор, ама не ми е важно дали се најнов модел.
 
  • Like
Реакции: Lady*

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
25
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Вага
Вагите се познати по добриот вкус, друштвеноста и чувството за уметност. Секогаш со стил, тежнеат кон луксуз и често забораваат на функционалноста на елементите. Во домот на Вагите сите простории се ускладени со бои (најмногу преовладуваат бела, сребрена и сина). За Вагата заштитен знак е убавината, па најмногу време поминуваат пред огледалото, затоа во домот мора да има големо впечатливо огледало. Најмногу се гордеат со својата бања.
Точно а најмногу за боите :)