1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како хороскопските знаци го уредуваат домот

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од The_countess, 2 јули 2012.

1. WomanInRed

WomanInRed Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,324
    Допаѓања:
    3,218
    Риби
    Рибите живеат во романтичен свет во кој голема улога играат соновите и чувствата. Затоа и нивниот дом потсетува на бајка, топол е и удобен. Идеална локација за нив е куќа покрај море која е креативно уредена и украсена со уметнички детали. Од боите ја преферираат зелено-сината, а домот за нив претставува совршена оаза за мир и релаксација.

За мене само болдираното е точно.

2. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Близнаци
    Флексибилни се и вредни, сакаат да се забавуваат и да се дружат со пријателите. Затоа преферираат големи и отворени простории кои лесно се одржуваат, во кои ќе ги организираат домашните забави. Тоа што е задолжително се книгите, но и средствата за комуникација – од телефон до најнов модел на компјутер и секако, плазма телевизор. Често се селат, па мебелот мора лесно да се вклопува и расклопува. Преферираат жолта, светло сива и светло сина боја.
    И не е баш погодено. Не се често селиме, и секаква сина боја преферираме (барем јас ја обожавам сината во сите нијанси). Жолта и светло сива не се мои бои. Важно е во собата да има телефон, компјутер и телевизор, ама не ми е важно дали се најнов модел.

На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Точно а најмногу за боите :)

Сподели: