Каков Легионер имате, а каков Легионер сакате да имате?

Статус
Затворена за нови мислења.

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
^
На Knife и Mayor де, па тие беа цитирани. :)
Аха,благодарам на одговорот :)
сите учесници во темава не поседуваат заедно толкава способност и желба за сеиџиство колку еден на кој ти ракоплескаш.
Но ти колку толку ме познаваш,јас сум доволно дволична за да ве изгушкам сите тројца (hug)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
на кого рече браво,не ми одговори :)
Секоја чест на ножето,браво Кнајф :*
Зошто браво за мене? Зашто не учествувам во вашите препирки со Легионерот? :| Не го очекував ова од тебе мелпомена, искрено.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Аха,благодарам на одговорот :)
сите учесници во темава не поседуваат заедно толкава способност и желба за сеиџиство колку еден на кој ти ракоплескаш.
Но ти колку толку ме познаваш,јас сум доволно дволична за да ве изгушкам сите тројца (hug)

Епа со ова мислење покажуваш зошто толку сум против ваквите теми. Затоа што, помалку или повеќе, нивната (глупава) „цел“ излегува од контрола, и почнуваат да се сфаќаат сериозно. :)
Моето ракоплескање беше за двете мислења, и НИШТО ПОВЕЌЕ!
Не цитирам, и веќе не одговарам на темава, зашто не планирам односите со другите да ги „градам“ врз основа на нешто (сеирџиско) пишано на тастатура, кајшто можам да бидам кој сакам и каде сакам, на пример од една страна судија, од друга страна сеирџија. :)

И уште еднаш молба до соодветните модератори/администратори да биде избришана!
Благодарам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Зошто браво за мене? Зашто не учествувам во вашите препирки со Легионерот? :| Не го очекував ова од тебе мелпомена, искрено.
браво во позитивна смисла беше за тебе (worried)
затоа што си секогаш воздржан и со право можеш да не искараш за оваа основа исто како и Најти
затоа и беше плус поздравен еднаш од моја страна во одвоена група фурумџии кои се слични во тој поглед како тебе и Најти.
се надевам дека сега се разбравме (worried)

Едит,учесниците во последната тема од легионерот го видоа мојот став напишан околу сеирџиството,но по се изгледа ке морам да го поставам и овде за да бидам појасна



Ич не сакам сеирџиско настроени личности,во повеке ситуации на форумов пробав и да ги спречувам таквите ситуации,а во овој случај и јас стигнав до тоа дереџе.
Нема да се оправдувам зошто е тоа така затоа што,нема оправдување,има причини но тие не се оправдување.
Но морам да нагласам дека со ова што Легинерот повторно и повторно ги прави истите работи,испага дека тој е сеирџијата.
Да не беше го покажал својот"конфекциски број"стварно ке требаше да се запрашаме кој е кој во овие ситуации. :eek:
Секое влакно си врши своја фунција....па дури и оние на јазикот.
744156351.gif

 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Темава е глупава и бесмислена ко поента во шпањолска серија.(yawn)

Легинер е тупаџија, факАт.
Со ова што сте отвориле тема, па дискутирате на долго и широко, као се фаќа сеир....дрн дрн...Почнувам да се запрашувам, каде исчезнаа оние изградени персони на кои не им чуеше за ничие мислење? Хм? (think)
Изгледа дојде Химен со силата и моќта на сивиот череп и ги замолча засекогаш...

Ова ми наликува на собир на потајно исфрустрирани персони, допрени од репликите на еден ОБИЧЕН, ДОСАДЕН, НАВИДУМ ПРОВОКАТОР...

Прашина се крева, па чисто онака....Кој добија на крај? И посмешниот дел...што? :D
Дај бре...пораснете;)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Темава е глупава и бесмислена ко поента во шпањолска серија.(yawn)

Легинер е тупаџија, факАт.
Со ова што сте отвориле тема, па дискутирате на долго и широко, као се фаќа сеир....дрн дрн...Почнувам да се запрашувам, каде исчезнаа оние изградени персони на кои не им чуеше за ничие мислење? Хм? (think)
Изгледа дојде Химен со силата и моќта на сивиот череп и ги замолча засекогаш...

Ова ми наликува на собир на потајно исфрустрирани персони, допрени од репликите на еден ОБИЧЕН, ДОСАДЕН, НАВИДУМ ПРОВОКАТОР...

Прашина се крева, па чисто онака....Кој добија на крај? И посмешниот дел...што? :D
Дај бре...пораснете;)
Oh, come on...
Мислиш дека некој е погоден од Легионерот па преку темава потајно ги испразнува своите фрустрации?
Ма даај...
Најискрено го жалам оној кој дозволил да биде навреден од членот со ник Легионер. (facepalm)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Oh, come on...
Мислиш дека некој е погоден од Легионерот па преку темава потајно ги испразнува своите фрустрации?
Ма даај...
Најискрено го жалам оној кој дозволил да биде навреден од членот со ник Легионер. (facepalm)
Не мислам, а богами и далеку од мој предизвик е да се замарам со поента на нешто што е толку непотребно :)
На прв поглед така изгледа, не навлегувам.
Ме изненадува одзивот на луѓе кои се фрлаат во толпата да ракоплескаат на нечија глупоштина.
Чудно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Не мислам, а богами и далеку од мој предизвик е да се замарам со поента на нешто што е толку непотребно :)
На прв поглед така изгледа, не навлегувам.
Ме изненадува одзивот на луѓе кои се фрлаат во толпата да ракоплескаат на нечија глупоштина.
Чудно...
Темава е играње курташак и ништо повеќе.
И тоа заслужено играње курташак.
Нема никакво празнење на фрустрации, не знам од каде таква идеја.
Океј.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Темава е играње курташак и ништо повеќе.
И тоа заслужено играње курташак.
Нема никакво празнење на фрустрации, не знам од каде таква идеја.
Океј.
Се тоа убаво.
Од кога курташак им стана хоби на изградени персони?
Со некој со ај кју рамно на бројот на моите патики???

Ама добро...(smoke)
Секој со своите интереси...
Јас заминувам од веќе исцрпувачкава дискусија :)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Се тоа убаво.
Од кога курташак им стана хоби на изградени персони?
Со некој со ај кју рамно на бројот на моите патики???

Ама добро...(smoke)
Секој со своите интереси...
Јас заминувам од веќе исцрпувачкава дискусија :)
Како што кажав, курташакот е по заслуга.
Ignorance is NOT bliss.
Туку... да одам и јас да се разладам малце.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and melpomena
Статус
Затворена за нови мислења.