1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Исповед на деца на разведени родители

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од FallenAngel, 11 април 2013.

 1. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401

  Извини што веднаш не ти вратив,бев преокупирана со многу проблеми,воедно и тоа што сега ќе се вратам кај татко ми да живеам.Ќе се вратам на одредено време во Македонија,да си ги видам роднините.Баш ми е мило што мојот текст те врати од помислата да се разведеш.Јас не реков ако мажот или жената не го сака веќе партнерот,има друг'а , се тепаат секој ден,дроги,алкохол во прашање да останат заедно,напротив,тогаш треба да се разделат.Само ми е криво што моите од почеток знаеа дека не им оди а пред мене се правеа како се да е во ред.Јас бев таа што беше збунета и не знаеше каде да оди. Сите исповести од нејзина а и негова страна зборуваат секогаш против другиот,а вистината ја знаат само они.Јас не сум судија,мене ме боли и за тој родител и за другиот.
   

Сподели: