1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Искуства со интервју за барање работа

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Искуства за во Македонија, фаќаш врски предходно за да те викнат на интервју, зошто и прашање дали ќе те викнат, веќе средена работата одиш чисто формално да се запознаеш со шефот и од наредноит ден или недела почнуваш со работа, за жал тоа е. Квалификации/предходно работно искуство/мотивационо писмо, ретко. Тоа во поголеми компании каде се бара навистина стручен кадар и квалитетен.
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG]
   
  На Legioner и Emma.T им се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  ќе те виканат колку законски да се покријат дека е легален изборот на нивниот “кадар“ но колку е транспарентен изборот тоа е друго прашање
  право професионални интервју кое ќе се води врз основа на стручност компетентност НЕМА !!
   
 4. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  Не треба да ги прашаш за плата не од причина што е мејби "3000e" него баш затоа што не е..демек ти идеш на раб за да раб и да напредуваш или само за плата..нормално е дека сите раб за пари,ама као демек нив им е битна мотивацијата..а плус и срам им е да кажат дека платата е 6000ден :cool:
   
  На JaMi и Kitty им се допаѓа ова.
 5. Aferra

  Aferra Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  4
  Koga sme tuka kaj rabotata i intervjuata sakam da prasam za mislenje za rabota i vonredno studiranje?? :)
   
 6. Zoro1515

  Zoro1515 Нов член

  Зачленет на:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Вработете се на интернет, работете со реален тим. Со самата регистрација добивате 20$ бонус.
  Веднаш по регистрирањето ќе ве контактирам на емаил за да ви ги пратам потребните материјали и да ви помогнам да напредуваме заедно со целиот тим!http://rabota-na-internet.blogspot.mk/2016/02/blog-post.html
   
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Зошто во кафичите и во рестораните, кога се бара персонал за работа, имаат одредени личности што ги вработуваат? Огласот трае, а тие ти викаат дека веќе нашле личност за работа.
   

Сподели: