Зацврстено женско тело

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Многу е добра :(

528566_444554378916039_1709472946_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Јас пред некој ден здогледав една многу многу јака женска со зацврстено женско тело, и еден многу јак зацврстен црвен кармин... но кога и се приближав гледам дека не било тоа кармин, туку и останало од ајварот што го јадела за поручек, и по автоматизам ми текна идејата -јака женска со јако тело и јак кармин...сватив дека во ајварот се протеините.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не е да кажеме фитнес тело за да излезе на натпревар, но вежба редовно во теретана и здраво се храни, инаку викаат дека во последно време биле во мода девојки со облини, се согласувате со тоа?
да,дефинитивно.
коска и кожа не изгледа женствено,туку болно...
а вака нормално тело со убави облини,да има гради,задник,колкови абе милина...
баш ги гледам девојките во фитнес студио кај мене,тие кои имаат облини поубаво, поздраво и повесело изгледаат него костурите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
да,дефинитивно.
коска и кожа не изгледа женствено,туку болно...
а вака нормално тело со убави облини,да има гради,задник,колкови абе милина...
баш ги гледам девојките во фитнес студио кај мене,тие кои имаат облини поубаво, поздраво и повесело изгледаат него костурите...


Токму така, и мене многу ми се повеќе привлечни девојки со облини како овие пгоре на сликите, одколку манекенки анорексични што јадат еднаш дневно, не знам кој ги привлекува такви, но секој со свој вкус нели? :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
финтава е следхата,отидов вчера на тренинг едвај,се нешто ме боли,уморна и едвај се довлечкав до студио..
после два саати тренинг излегов како препородена....
едвај чекам пак...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Trajche абе брат...абе шо се овие сликиве? Зацврстено мрсно тело?
Овие изгледа претерале со гејнерите и со протеините.


Таман се брат, 15-17% масни наслаги, што е подлу за женско тело се е непрепораличиво за здраствена состојба, инаку има и по 10% изгледаат стегнати и оцртани но мене овие ми се секси :sreken

Едит: Инаку и тие што имаат по 10% масни наслаи само за фотосесии се такви после другиот дел од годината се по мрсни, зошто не се издржува таква форма цело време, истото важи и за машките и јас што го имав бугаринот на аватар не е цело време партали направен и тој се покрива малку во одредени периоди од годината.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Таман се брат, 15-17% масни наслаги, што е подлу за женско тело се е непрепораличиво за здраствена состојба, инаку има и по 10% изгледаат стегнати и оцртани но мене овие ми се секси :sreken
Значи ти сакаш биг мамас порн вит биг ес анд титс...ахаха перверзен еден.
Јас нешто помало понездраво со помалку масни наслаги, на пример ова:
wallcoo-com_would_cup_body_paint_worldcupbaby_1003a.jpg

1.0x0.jpg

sexy-blonde-girls-in-mini-dress.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and Trajche