Замислете си

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,927
1,133
некаде во длабочините на темнината
Замислувам секоја ден...секоја ниќ...оставам фантазијата да ме носи на друго место во друго време со личности што јас ги сакам и сакам да се до мене....најубаво е чувството кога преку фантазијата ја дознаваш вистинската личност на другиот
замислуваш како изгледа...која фаца ке ја направи кога ке се налути....и така некој слични итересни да ги наречеме сцени
што се вртат во главата.Замислувањето или фантазијата е интересна ствар што на сите ни се случува. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Замислувам секоја ден...секоја ниќ...оставам фантазијата да ме носи на друго место во друго време со личности што јас ги сакам и сакам да се до мене....најубаво е чувството кога преку фантазијата ја дознаваш вистинската личност на другиот
замислуваш како изгледа...која фаца ке ја направи кога ке се налути....и така некој слични итересни да ги наречеме сцени
што се вртат во главата.Замислувањето или фантазијата е интересна ствар што на сите ни се случува. :)
интересна теорија
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас последниве десетина години ако не и повеке не замислувам ама баш ништо.
Се што некогаш си замислував ми остана само замисла.
Сега баш само мислам и делувам.
Не само што не си замислувам,дури и кога сум опуштена и кога еден дел од мене ке почне несакајки да си замислува,другиот го сопира тоа замислување.Му забранува.
Не сакам да имам замисли кои се неоствариви.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Секојдневно,пред спиење,во текот на денот,насабајле....
Од најобична работа можам да си направам филм и да фантазирам до сто и еден и назад...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Harmonija

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
29
Секојдневно,пред спиење,во текот на денот,насабајле....
Од најобична работа можам да си направам филм и да фантазирам до сто и еден и назад...
Креативец.
Си замислувам како одам по облаци и нозете ми се лепат за нивната густа молекулска форма и кога сум гладен јадам од нив и кога мочам долу врне дожд... и с'нцето ми ја пече главата, така да нема потреба да ја учам песната Т'га за југ! :roflIt's real it's real xD
images
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Креативец.
Си замислувам како одам по облаци и нозете ми се лепат за нивната густа молекулска форма и кога сум гладен јадам од нив и кога мочам долу врне дожд... и с'нцето ми ја пече главата, така да нема потреба да ја учам песната Т'га за југ! :roflIt's real it's real xD
images

си замислуваш како мочаш по облаци а потоа ги јадеш? :eek
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
работите кои ги посакувам, си ги замислувам, нема ништо лошо во тоа.се што е надвор од границите на реалноста, знам дека може да биде само замисла, но сепак, зошто да се откажам од фантазијата ако знам дека не е реално?
во последно си замислувам една личност до мене, постојано...и таман кога ќе престанам да замислувам, ете го пак.решив воопшто да не престанувам, убаво ми е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius