Е-Бонтон (правила за добро однесување на интернет)

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Јас како бунтовник...ќе одам против правилата за однесување. Башка и не гледам некој компетентен да ми објаснува како треба да се однесувам и како да комуницирам со сајбер популацијава ширум светов.

Е и ова фаќа место, во јавност сите се однесуваат по правила, па сега уште на интерент да се средиме, ТОП :)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Пишуј си сс азбуку коју гу користи твоја нација.
На социјални мреже стављај слику од себе, а не од некои вампири.
Не хејтај.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ја би додаја..
-Не лечи комплекси и фрустрацие
-Не биди туј за да ги траиш негативности на други, а сс тој да покажуеш колко си ти у сфе нај нај
-Не мрчи за нешто што и ти га праиш
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Ја би додаја..
-Не лечи комплекси и фрустрацие
-Не биди туј за да ги траиш негативности на други, а сс тој да покажуеш колко си ти у сфе нај нај
-Не мрчи за нешто што и ти га праиш
убаво за набројувањето и се сложувам ама би те замолила и да ги образложиш овие правила и дали треба да важат за сите ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and melpomena

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
убаво за набројувањето и се сложувам ама би те замолила и да ги образложиш овие правила и дали треба да важат за сите ?
сфе е кажано : ) еве даам ти пример некој мрчи за теме у играчницу за членот над нас : )
a бш тј што мрчи пеес посто од тија теме он ги отфорија , ај да не праимо офтопици ипак нели, културна тема бонтон е у питање : )
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
сфе е кажано : ) еве даам ти пример некој мрчи за теме у играчницу за членот над нас : )
a бш тј што мрчи пеес посто од тија теме он ги отфорија , ај да не праимо офтопици ипак нели, културна тема бонтон е у питање : )
На форумот ако има некаква дискусија одма све е оффтопик и ако не се дискутира за културно однесува на интернет страните тука каде на друго место во темите за еликите на плоштадите ли ? ... или само овде треба да набројуваме правила и да собираме лајкови ако е така ок ...
примерот не ти е валиден зш ми зборуваш за играчница е таму баш треба да е забава како што би рекле некои модератори... ок е ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and melpomena

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
На форумот ако има некаква дискусија одма све е оффтопик и ако не се дискутира за културно однесува на интернет страните тука каде на друго место во темите за еликите на плоштадите ли ? ... или само овде треба да набројуваме правила и да собираме лајкови ако е така ок ...
примерот не ти е валиден зш ми зборуваш за играчница е таму баш треба да е забава како што би рекле некои модератори... ок е ;)
Па тој ти и викам ја, тему у играчницу су за забаву, али ако веќ некој отфара тамо теме на кило, нека не збори протиф тија што се забављаф тамо : ) Алба слатка сестро : ) бетер си од Васко Ефтоф мааајке ми : ) hh
и да, некој сфакодвенвно се убацуе сс коментари у вид сфи неваљате ја сам најбољи, што само по себе га праи одбиван члан : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and The_Mayor