1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Езера, реки, водопади во Македонија

Дискусија во форумот 'Географија' започната од Marick14, 26 мај 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Водопадиве биле некаде во Пехчево. Сликите се од моја група на фејсбук која н епостои, останало само некое инфо по кој сум ги зачувал сликите.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  ^ Пехчевски водопади

  [​IMG]
  ^Пехчевски водопади

  [​IMG]
  ^ Затачка Река - Пехчево

  [​IMG]
  ^ Равна Река - Пехчево
   
  На MoonFairy, red dragon, Vlatko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Крива Река (с.Куклица, О.Кратово, С.Р. Североисточна Македонија)

  [​IMG]
   
  На Kitty и Prashina им се допаѓа ова.
 3. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: