1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Државно vs. Приватно = лажна дилема?

Дискусија во форумот 'Философија' започната од Outrider, 30 октомври 2014.

 1. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Па као не е онколошки проблемот, као би требало да е микробиолошки или ендокринолошки. Демек сигуро било ама не е сигурно ganz, треба да се следи.
  Зошто ако е онколошки ја ќе се убијам, не можам втор пат низ истиот хорор да минувам.
   
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Уште една информација: државата е банкрот. Помина 15-тиот ден во месецот до кога МОРА да исплатат плата, а тие уште немаат пари да исплатат. Во образование наводно ќе доцнела платата до 10 Јуни за Април. Само така напред.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: