Долна облека

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Дај малку текстуално да одиме..
Ја сакам едноставната долна облека,памучна.
Старомодна сум?
Што знам,некако по удобна ми е.Ја сакам и бела,и во боја.Зависи од пригода и расположение.
Градниците ми сметаат ужасно кога сум дома,уште на врата да можам таму ќе ги соблечам.:zelen
Зошто почувствував дежаву?Да не имам веќе пишувано во темава?:giggle
 
  • Like
Реакции: Lena and MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Дај малку текстуално да одиме..
Ја сакам едноставната долна облека,памучна.
Старомодна сум?
Што знам,некако по удобна ми е.Ја сакам и бела,и во боја.Зависи од пригода и расположение.
Градниците ми сметаат ужасно кога сум дома,уште на врата да можам таму ќе ги соблечам.:zelen
Зошто почувствував дежаву?Да не имам веќе пишувано во темава?:giggle
upload_2014-5-29_9-38-38.jpeg

Мислиш вака нешто ко за секојден? :)
Оние погоре се како за спешл акејжн не знам дали некој би ги носел 8 часа на работа...којзнае...
А градниците, еве сум иста...влегувам дома и одма фрлам и градник и хулахопки...:)