Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Се додека ги даваат оние турските и индиските серии не ги признавам за телевизија, една документарна емисија немаат дадено.. Ке продолжам да си гледам Дискавери :)
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Не ни гледам телевизија неколку месеци.
Ако ми текне воопшто да седнам да глеам, највеќе Viasat History, Fox Crime и NG.
Кај нас телевизииве заглавиле со истата програма 20 години.
Се што сакам да гледам си симнувам од нет.
 

AnnAmaa

Полноправен Член
11 јули 2012
42
20
8
СК.
Ајде една серија да даваат (без репризи) ама на ден и викенд по сто пати...веќе и нашиве глумци 10-тина кој ги читаат текстовите,ми се одмилија....право да ви кажам.
Мислам дека ќе се зголеми бројот на разводи,која жена кој маж не пропуста па ни репризи па ни тие реклами преку цел ден.
Предлагам закон за забрана ако треба и казни!
:^)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Се додека ги даваат оние турските и индиските серии не ги признавам за телевизија, една документарна емисија немаат дадено.. Ке продолжам да си гледам Дискавери :)

Најголем подржувач сум ти. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Wild.One

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Koja црна програма.... Од Шехерезади, Бандини и Бидаи преку глава ми е..... Мизерија.. Беда.... Па уште кога ќе кажат поради големиот интерес на гледачите ЕКСКЛУЗИВНО на нашата телевизија проследете ги репризното емитување бла бла бла бла ми доаѓа да скршам нешто...(punch)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
МТВ наесен ќе почнат паралелно да ги емитуваат сите три CSI (Las Vegas, Miami, New York) - Истрага на местото на злосторството.
Со други зборови,
I LOVE MTV!!! :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Ретро, ретро, ама оди прашај ги чичковците и тетките од „Criminal Minds“ од каде им главната инспирација. :p
Шала на страна, не мислев дека ќе доживеам некогаш ова да го кажам, но последнава година и кусур, МТВ е единствената програма која вложува сериозни пари (после толку години невложување и беда!) во серии, емисии, филмови и репортажи што не ги вклучуваат Турција и Индија како земји. Често е и пример за тоа што треба да емитува една национална телевизија (да не ги споменувам и сите спортски преноси кои ни ги овозможуваат). И она, „Истражи ја Македонија“ им е одлично замислено и реализирано!
СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Luckky

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Секако дека не сум задоволна само турски серии и вести даваат и по некоја индиска и сега ептен ретко шпанска серија.
Ко беше ЕП ептен пријатно ме изненади МТВ кога видов дека ќе даваат CSI и Телма се добри, знам Сексот и градот го даваа а дали уште го даваат не знам исто Монк и Доктор Хаус.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ретро, ретро, ама оди прашај ги чичковците и тетките од „Criminal Minds“ од каде им главната инспирација. :p
Шала на страна, не мислев дека ќе доживеам некогаш ова да го кажам, но последнава година и кусур, МТВ е единствената програма која вложува сериозни пари (после толку години невложување и беда!) во серии, емисии, филмови и репортажи што не ги вклучуваат Турција и Индија како земји. Често е и пример за тоа што треба да емитува една национална телевизија (да не ги споменувам и сите спортски преноси кои ни ги овозможуваат). И она, „Истражи ја Македонија“ им е одлично замислено и реализирано!
СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ!!!
Точно но они се поише ми изгледаат ко археолозиве во 2008ма. Се пукнаа огромни средства, се копаше копаше копаше, (од секаки луѓе, не само археолози) и се остави тоа така. Така да и овде не би ме чудело оноа - секое чудо за 3 дена.

И сеа глеаш у дубока будуќност нашиве копиљаци праат демотиватори - секое лето не е лето без H. на мтв.
hint тропски горештини
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nighty