Дали сте зависници од секс?

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Не сум зависен али би сакам барем секоја 3та вечер или 2ра ;)(nod)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Пола од тука што еднаш месечно имаат не се сметаат за зависници. Знаете нели ?
Нимфоманијата подразбира плескање со часови. Не знам по колку точно секој ден.
Така да не сте зависници, а тешко дека ќе станете. За тоа мислам треба да сте така родени или после некој хируршки зафат во кој е оштетен некој нерв на хипоталамусот да станете.
Само да се драматизирало без потреба ццц |-((star).
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Може да се каже да, но не е тоа нимфоманија туку го сдакам сексот и ја користам секоја прилика да го имам, но не по секоја цена или јас да се нафрлам некому. Не постои човек кој не сака секс, а згора на тоа да е млад, но некои од нас го притискаат тој нагон поради разни морални норми кои ни ги наметнува општеството. Дали на некоја жена и е убаво да има секс само со еден маж? нормално не, дали нормална жена не сака да и се додворуваат и други мажи? Нормално не, но поради некои морални норми кои и ги наметнало општеството таа е принудена да го сузбие тоа во самиот негов зачеток, одредени особи развиваат дури и омраза кон оние што не се повинуваат на тие закони заради тоа што им е криво што некој може а они не да прават некои работи.
Јас сексот би го ставила како потреба исто како што имаме потреба од јадење, вода, да уринираме... исто така имаме потреба и од секс во неодредени колиучини.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and corki

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
@Neverna Mala Маж ако полово општи со повеќе од една е ебачиште, добива некој возвишен епитет, жена ако помисли да пишува со некој друг, да не зборувам за ако полово општи со повеќе од еден е омаловажувана. Истото е само за маж е оправдано од луѓе со низок коефициент на интелегенција.
Ако се води човек по емоции како жената мало непосветено внимаие од партнерот, да не зборуваме за игнорирање за да и одржи лекција, веднаш ќе предизвика незадоволство и разочарувања и таа убава и млада нормално ќе си има три-четири резерви, а тој нема ни да се посомнева зошто таа секогаш ќе му посветува внимание.
Не може маж да не е сомнителен, зошто наеднаш се менува, ама жена тројца ќе врти и сите ќе мислат дека се сакани.
Резерва секогаш оправдувам ако партнерот ни се тера ни се води и не признава што сака. Во меѓувреме од другата страна другиот знае. Не се вика залудно златна резерва.
Како мажот со вас и вие така со него. Па ако не верува пратете му една фотографија кај што се бакнувате со тој другиот да знае дека не е битен воопшто :) (star)