Дали некој направил нешто романтично за вас?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Да . Маж ми . Првата вечер кога дојдов кај него ( додека ми беше дечко ) . Тоа свеќи па ружи па винце па вечера .. Да се пазиш само да не турнеш нешто и се да исчезне во пламени јазици :rofl
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Ми го држеше дур мочав, не беше моја идеја, ама ете го запомнив романтично:)
И шараше бе:D
 

Traviesa

Истакнат Член
8 јуни 2016
25
15
113
Да вози 45 минути за да се видиме на кратко, без разлика колку е зафатен и уморен. Знам дека не звучи романтично, ама помислата дека имам на кого да се потпрам ми е романтична до небо. (inlove)
Букети со 101 ружа и кревет послан со латици - не! :gjavol
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ВинаНевина

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да вози 45 минути за да се видиме на кратко, без разлика колку е зафатен и уморен. Знам дека не звучи романтично, ама помислата дека имам на кого да се потпрам ми е романтична до небо. (inlove)
Букети со 101 ружа и кревет послан со латици - не! :gjavol

Па и тоа е романтично зошто да не би било :) ? Сепак целта е да дојде и да те види.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Traviesa

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
:frantic:frantic:frantic нешто незамисливо, колку романтично.
Ех сеа и ти :D
Искрено, мене чоколадо знае да ми биде доста романтичен подарок. На бившиот дечко имав замисла секогаш да му купам од сите видови на Милка по едно. Кога ќе излезеше нов вкус секогаш му земав. Со пудинг од ванила (ова ако знаете каде се продава да ми кажете, јас се убив од барање никаде го нема), она што "пука" кога ќе го јадеш, орео, со cookies итн итн.
Исто кога бев во посета на други земји, од Словенија му купив тамошно чоколадо, од Копенхаген исто... Кога одевме си ги чуваше амбалажите, не знам дали уште ги чува. Благото и те како може да е романтично, некогаш таков подарок од типот на го видов ова и ми текна на тебе ми е многу поубав отколку поклон кој мора да се купи заради некој повод, онака ради реда.

Да не сум скроз оф топик, искрено не. Ме изненадиле убаво, ама онака некој право во југуларка да ме погоди - не.