Дали имате навика да лажете?

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
немам навика да лажам...сум пробала...не викам не...него едноставно после некое време се осеќам глупо...зш сум излажала...и како и да е на лагата и се кратки нозете...ќе ме прашаат истото прашање после неколку дена...и ќе се фатам сама у лагата...или пак јас сама си кажувам...еј тогаш и тогаш те излажав ради х причини..итн

иначе најчесто ги врзувам мојте...коа нејќам да дознаат кај одам...и тогаш за тогаш држи влага лагата...следниот ден не е ни важно веќе дали ќе ме откријат или не :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
имам толку проклета дарба да лажам што никој не можи да забележи,ала да ми е :gjavol
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Не сакам воопшто да ме лажат... :) според тоа не сакам ни да лажам, значи го мразам тоа најмногу... знам да подлажнам малце дома на моите :D ама за мали работи, не за големи :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Пристојноста бара од луѓето да лажат. - Горки
До овој степен и јас можам да се наречам лажга,но ни повеке ни помалку.
Многу често признавам ако излажам оти неможам да се носам со тоа.некои викаат дека имало оправдана и добронамерна лага,донекаде се согласувам со тоа но колку што можам избегнувам лажење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mapet69

mapet69

Полноправен Член
13 април 2012
56
80
18
До овој степен и јас можам да се наречам лажга,но ни повеке ни помалку.
Многу често признавам ако излажам оти неможам да се носам со тоа.некои викаат дека имало оправдана и добронамерна лага,донекаде се согласувам со тоа но колку што можам избегнувам лажење.

Овде викаме ак не беше мамењето ќе се срамевме. :D Све шо е во умерени количини е ОК, лошо е ак се претерат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
сите лажеме, ама да се навикнеш да лажеш...незнам.....