Гулабица - новата ѕвезда е родена

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас како посветен фан на Валето, морам да ви ја презентирам најновата песна на нашата најголема ѕвезда.
После сите тие мафијаши и кешови, време беше некој да застане во одбрана на македонската музика и да ја крене од дното.
Песната, освен што ќе ве трогне и ќе ви укради по некоја солза, ќе ве научи еднаш засекогаш дека:
ВО МАЖ ВЕРБА НЕ!
Посебно за изборот на гардероба сакам да искоментирам, е вака треба да изгледа една ѕвезда од калибар на Бијонсе и Хана Монтана....
Уживајте :)
П.С Делот што мене најмногу ми се допадна.
"Јас често одам на пат
гледам мажи што прават,
користат секоја прилика
особено кога одат на бања.
Затоа зборам и се колнам,
НИКОГАШ НА МАЖ НЕ ВЕРУВАМ"

Fixed :D Замисли ја слушав до таму за да слушнам што збор е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Fixed :D Замисли ја слушав до таму за да слушнам што збор е
Јас па сто пати вратив, слушај преслушај никако да разберам што пее, а замисли идол ми е, треба и без да слушнам да знам што кажува.
Еден поздрав до тебе со нејзиниот најголем хит!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас ја запознав во живо,мојата рака ја допре нејзината..тралала.:svirka


Да сум на твое место не би ја миел раката извесно време, да остане трагата, мирисот, аурата на легендата...:)
Еднаш поминав на 3-4 метри од Драганче од Лескоец ама не знам дали се важи тоа...:showoff
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Шта речи... мислам дека партнерот (ако воопшто постои таков) на Гулабица е бескрајно похрабар маж од самурај или припадник на легијата на странци. Језиво е да се излезе на двобој со катана но што е тоа во споредба со легнување во кревет со дотичната ... :ladno
Chickenshit, i`d say.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Шта речи... мислам дека партнерот (ако воопшто постои таков) на Гулабица е бескрајно похрабар маж од самурај или припадник на легијата на странци. Језиво е да се излезе на двобој со катана но што е тоа во споредба со легнување во кревет со дотичната ... :ladno
Chickenshit, i`d say.

Е шо и фали?Ти ако не си љубител на розев долен веш никој не ти е крив...Баш е секци,а маслото на неа и дава уште поголема сексипилност.Ама тоа е,човек без вкус....:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Outrider

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Шта речи... мислам дека партнерот (ако воопшто постои таков) на Гулабица е бескрајно похрабар маж од самурај или припадник на легијата на странци. Језиво е да се излезе на двобој со катана но што е тоа во споредба со легнување во кревет со дотичната ... :ladno
Chickenshit, i`d say.

Еден мајстор кај нас што работи,му е чест ши го смета околината дека и е привремено повремено партнер.
Му завидувам.
А ти што бараш во Лескоец?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Еден мајстор кај нас што работи,му е чест ши го смета околината дека и е привремено повремено партнер.
Му завидувам.
А ти што бараш во Лескоец?


Му завидуваш?:) Јас баш и не, ама женско си, различна перцепција... јас му се восхитувам, таква храброст ми е незамислива... wait....сериозно постои нејзин партнер ?:ladno

Лескоец е местото од каде на светлото на денот излегол Драганче Митрески, легенда на музичката сцена и машки еквивалент во лепота и талент на Гулабица.
Премногу мрачно сценарио ми е да замислам дека има партнерка...

 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Каква романса би настанала ако судбината ги спои двете ѕвезди на небото на локалната естрада, Драганче и Гулабица? :ladno
What abomination would such a liaison produce?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and melpomena