1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Графички дизајн

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од Selma, 8 мај 2012.

 1. Saturnia

  Saturnia Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  24

  И мене ме интересира ова... ги пребарав сите страници на факултетиве, но можеби сум пропуштила нешто, па ако некој знае нека ми каже.

  Исто така и јас работам со Photoshop CS4 и еве нешто мое :D da be6.jpg
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ThyInfernium

  ThyInfernium Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 август 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  44
  Само приватни се, а најдобар е Александрија во Капиштец. Исто така гледам и Семос имаат школа за графички дизајнери
   
  На Saturnia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saturnia

  Saturnia Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2012
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  24
  :confused: damn it.
  Читав за Семос, ама потребен ми е факултет.
  Сепак фала ти многу :kafe
   
  На ThyInfernium му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ThyInfernium

  ThyInfernium Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 август 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  44
  Нема на што :) Како и да е, планирам наредната година да одам во Александрија, највеќе поради фактот што директно добиваш дипломи за положените испити од Adobe кои се признати насекаде, исто така одиш скоро секој ден на пракса во познати фирми кои се бават со работа поврзана со графика со што ти се отвораат многу врати за идното работно место :)
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Домашно по ликовно, задоволна сум како испадна.
  srednoskolska zabava1.jpg
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Очите ми испаднаа, почетник сум со фотошоп ова-она:D
  [​IMG]
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Би сакал некој да ми среди една работа? Станува збор за лого, го имам осмислено и нацртано на хартија, но не знам да користам фотошоп и слични програми. Мислам дека и за просечен корисник на вакви програми би му било лесно да го изработи, така да, ако има некој доброволец нека каже. [​IMG]
   

Сподели: