Графички дизајн

Saturnia

Нов член
31 август 2012
27
24
3
графички дизајн кај мојт да се студират во државава?(освен на приватни )иначе Ilustratir во комбинација со Photoshop ти се смрт ги работам некое време за дизајн


И мене ме интересира ова... ги пребарав сите страници на факултетиве, но можеби сум пропуштила нешто, па ако некој знае нека ми каже.

Исто така и јас работам со Photoshop CS4 и еве нешто мое :Dda be6.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

ThyInfernium

Полноправен Член
29 август 2012
43
44
18
35
Само приватни се, а најдобар е Александрија во Капиштец. Исто така гледам и Семос имаат школа за графички дизајнери
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saturnia

Saturnia

Нов член
31 август 2012
27
24
3
Само приватни се, а најдобар е Александрија во Капиштец. Исто така гледам и Семос имаат школа за графички дизајнери

:eek damn it.
Читав за Семос, ама потребен ми е факултет.
Сепак фала ти многу :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ThyInfernium

ThyInfernium

Полноправен Член
29 август 2012
43
44
18
35
Нема на што :) Како и да е, планирам наредната година да одам во Александрија, највеќе поради фактот што директно добиваш дипломи за положените испити од Adobe кои се признати насекаде, исто така одиш скоро секој ден на пракса во познати фирми кои се бават со работа поврзана со графика со што ти се отвораат многу врати за идното работно место :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Очите ми испаднаа, почетник сум со фотошоп ова-она:D
hy20xZ7.jpg
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Би сакал некој да ми среди една работа? Станува збор за лого, го имам осмислено и нацртано на хартија, но не знам да користам фотошоп и слични програми. Мислам дека и за просечен корисник на вакви програми би му било лесно да го изработи, така да, ако има некој доброволец нека каже.
hanghead.gif