1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

|ГОЛЕМ НАТПРЕВАР| Најдобра фотографија за 2016

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Makedonec, 14 декември 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  305992_502125019807937_180896403_n.jpg
  Мојот непреболен зеленоок мачор Џоџо . Ова е точно една недела пред да се изгуби и последна слика ..
   
  На corki, Altaïr, malo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Ај кога веќе почнавте со животинки... Ова се скакулци љубовници што едно утро водеа љубов во мојата градина.
  skokalci copy.jpg
   
  #12 malo, 16 декември 2016
  Последна промена: 16 декември 2016
  На Big Berta, Bibi@, İncognito и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  1.jpg
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Сликава ја постирав не за натпреваров, за помен.
  IMG_20160604_080721.jpg
   
  На Big Berta, Makedonec и malo им се допаѓа ова.
 5. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  [​IMG]
   
  На JaMi, corki, Big Berta и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  gusenica.jpg
   
  На JaMi, corki, Saladin и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Побрзајте има уште 2 дена за пријавување!!
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Бреј многу мачки сте насликале... Се мислев една да пуштам тука „без ушиња“ ама некако...
  Ќе пуштам една друга случајна, без многу местенки и пози, во движење. Ќе ја кажам кратката сторија позади неа, иако не е богзнае што.
  Отидов тој ден низ градот со намера да го начекам пуст, без туристи, сакав да шкрапнам малку архитектура како и неколку од нивните знаци со имиња на дуќанчиња, демек троа еснафска атмосфера да доловам. И прво ми се избаци моторот за достава, чичето носеше некои ствари за до пиљарата, па сакав да го сликам демек „увоз-извоз“ така ја крстив сликата. И таман се наместив, отпозади младичов со тегет ми се избаци, почекав 2-3 секунди плус и шкрапнав. Резултатот е тој подоле, со минимални корекции и префрлување во црнобела „нијанса“.
  IMG_3731.jpg
   
  На JaMi, Electra, malo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Талент е да знаеш дека немаш талент за фотографирање:nerd
  0008769554430S.jpg

  На времето овој @existence од Кушкундалево какви фотографии вадеше а сега не не рецка.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Нема, селцето ми го запустија, ни на гугл мапс не го ставија и скроз ме разочараа и затоа ме нема.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: