|ГОЛЕМ НАТПРЕВАР| Најдобра фотографија за 2016

Статус
Затворена за нови мислења.

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
Ај кога веќе почнавте со животинки... Ова се скакулци љубовници што едно утро водеа љубов во мојата градина.
skokalci copy.jpg
 
Последна промена:

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
15541333_163010050842165_8924163172156815360_n.jpg
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Побрзајте има уште 2 дена за пријавување!!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Бреј многу мачки сте насликале... Се мислев една да пуштам тука „без ушиња“ ама некако...
Ќе пуштам една друга случајна, без многу местенки и пози, во движење. Ќе ја кажам кратката сторија позади неа, иако не е богзнае што.
Отидов тој ден низ градот со намера да го начекам пуст, без туристи, сакав да шкрапнам малку архитектура како и неколку од нивните знаци со имиња на дуќанчиња, демек троа еснафска атмосфера да доловам. И прво ми се избаци моторот за достава, чичето носеше некои ствари за до пиљарата, па сакав да го сликам демек „увоз-извоз“ така ја крстив сликата. И таман се наместив, отпозади младичов со тегет ми се избаци, почекав 2-3 секунди плус и шкрапнав. Резултатот е тој подоле, со минимални корекции и префрлување во црнобела „нијанса“.
IMG_3731.jpg
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Талент е да знаеш дека немаш талент за фотографирање:nerd
0008769554430S.jpg

На времето овој @existence од Кушкундалево какви фотографии вадеше а сега не не рецка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Талент е да знаеш дека немаш талент за фотографирање:nerd
Отвори ја прикачената датотека 30024

На времето овој @existence од Кушкундалево какви фотографии вадеше а сега не не рецка.
Нема, селцето ми го запустија, ни на гугл мапс не го ставија и скроз ме разочараа и затоа ме нема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec
Статус
Затворена за нови мислења.