1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

|ГОЛЕМ НАТПРЕВАР| Најдобра фотографија за 2016

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Makedonec, 14 декември 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Досадно ти е?
  Ти се смачи од политика?
  Мислиш дека досаден е форумов?
  Сакаш да фотографираш?
  Сакаш да се натпреваруваш?
  Сакаш да победуваш?

  ТОГАШ ОВА Е ВИСТИНСКОТО МЕСТО ЗА ТЕБЕ


  cbb.PNG  За што станува збор?
  Црнобело форумот организира избор за најдобра фотографија за 2016та година. Секој кој сака да учествува треба да го земе телефонот или апаратот во рака и да направи фотографија за која мисли дека може да биде победничка. Темата е слободна, употреба на алатки за едитирање на фотографија се дозволени, но не е дозволено пријавување повеќе фотографии. Секоја фотографија која е позајмена од нет си носи казна.

  Награда?
  Наградата не е кока кола, марлборо, сузуки, туку е нешто што е вредно да се поседува на овој форум. Победникот ја добива титулата Најфотограф која ќе стои под неговиот ник и истиот ќе биде прогласен за најчлен на форумот Дводимензионална уметност. Што носи титулата најфотограф??
  Членот кој ќе победи ќе има можност за дуплирање на неговиот глас при гласање во идните натпревари. Неговиот глас ќе се важи како 2 гласа и често он ќе ја носи пресудата кој ќе победи кога е неизвесно. Истиот ќе има можност да отвара теми анкети за гласање наместо тоа да го прави модераторот.

  Начин на избор на победникот
  По завршување на рокот на пријавување на фотографии ќе се отвори тема со анкета каде ќе се гласа. Секој член кој ќе гласа гласот му се важи како еден глас, гласот на тројцата админи на форумов ќе се важи како 2 гласа, а гласот на членовите од листата на најактивни членови ќе се важи како 3 гласа.


  Пријавување од 14.12 - 24.12.2016

  Гласање од
  25.12 - 29.12.2016


  Се надевам ќе бидете добри и ќе допридонесете за овој натпревар и овој форум(inlove)
   
  На Kisserboy, malo, Saladin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како што читав гледам вика "нешто што е вредно" и мислев некој денар ќе дадете. :)
  Да не мрчам интересно е, ама не сликам јас.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ајде ти си еден од поредовните, земи телефонот и сликај. Јас ќе те гласам :DD
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас поредовен? Не зезај. Еве Саладин јаки слики вади, тој ќе тепа. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не се знае тоа. Ги очекувам и @CapricornBaby и @malo може они ќе ја однесат победата ;)
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Псссст не кажувај, 80 000 тест ливчиња испринтав. ;)
  Иначе би сакал и @Photographer, @Aleksis, @MissChievous да учествуваат. И некој со скриен талент вака нека се избаци. :D
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ќе прегласуваме. Ако треба Бејли ќе го викаме. :)
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Обеќавам дека и јас ќе уќествувам во натпреваров да ви го покажам мојот неоткриен таљент.
   
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  image-8cb65513c1bf64a4f86a30d15b6ce44c0b8492b259f01e2173fee45f518ddb20-V.jpg
  Не е нагласена тема, а сликата ми е пример за љубов и нежност :)
   
  На corki, BioTrpe, Saladin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Оваа година ова мало суштество стана дел од мојот живот, па оваа слика е една од првите што му ги направив од како е мое.
  Хуго (inlove)
  [​IMG]
   
  На Gemini, corki, BioTrpe и уште 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: