|ГОЛЕМ НАТПРЕВАР| Најдобра фотографија за 2016 | Црнобело Форум

|ГОЛЕМ НАТПРЕВАР| Најдобра фотографија за 2016

Статус
Затворена за нови мислења.

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Досадно ти е?
Ти се смачи од политика?
Мислиш дека досаден е форумов?
Сакаш да фотографираш?
Сакаш да се натпреваруваш?
Сакаш да победуваш?

ТОГАШ ОВА Е ВИСТИНСКОТО МЕСТО ЗА ТЕБЕ


cbb.PNGЗа што станува збор?
Црнобело форумот организира избор за најдобра фотографија за 2016та година. Секој кој сака да учествува треба да го земе телефонот или апаратот во рака и да направи фотографија за која мисли дека може да биде победничка. Темата е слободна, употреба на алатки за едитирање на фотографија се дозволени, но не е дозволено пријавување повеќе фотографии. Секоја фотографија која е позајмена од нет си носи казна.

Награда?
Наградата не е кока кола, марлборо, сузуки, туку е нешто што е вредно да се поседува на овој форум. Победникот ја добива титулата Најфотограф која ќе стои под неговиот ник и истиот ќе биде прогласен за најчлен на форумот Дводимензионална уметност. Што носи титулата најфотограф??
Членот кој ќе победи ќе има можност за дуплирање на неговиот глас при гласање во идните натпревари. Неговиот глас ќе се важи како 2 гласа и често он ќе ја носи пресудата кој ќе победи кога е неизвесно. Истиот ќе има можност да отвара теми анкети за гласање наместо тоа да го прави модераторот.

Начин на избор на победникот
По завршување на рокот на пријавување на фотографии ќе се отвори тема со анкета каде ќе се гласа. Секој член кој ќе гласа гласот му се важи како еден глас, гласот на тројцата админи на форумов ќе се важи како 2 гласа, а гласот на членовите од листата на најактивни членови ќе се важи како 3 гласа.


Пријавување од 14.12 - 24.12.2016

Гласање од
25.12 - 29.12.2016


Се надевам ќе бидете добри и ќе допридонесете за овој натпревар и овој форум(inlove)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Како што читав гледам вика "нешто што е вредно" и мислев некој денар ќе дадете. :)
Да не мрчам интересно е, ама не сликам јас.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Како што читав гледам вика "нешто што е вредно" и мислев некој денар ќе дадете. :)
Да не мрчам интересно е, ама не сликам јас.
Ајде ти си еден од поредовните, земи телефонот и сликај. Јас ќе те гласам :DD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Псссст не кажувај, 80 000 тест ливчиња испринтав. ;)
Иначе би сакал и @Photographer, @Aleksis, @MissChievous да учествуваат. И некој со скриен талент вака нека се избаци. :D
Обеќавам дека и јас ќе уќествувам во натпреваров да ви го покажам мојот неоткриен таљент.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Оваа година ова мало суштество стана дел од мојот живот, па оваа слика е една од првите што му ги направив од како е мое.
Хуго (inlove)
 
Статус
Затворена за нови мислења.