Водолија

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Па, не би рекла дека не те сакаат. Водолиите не се замараат доволно за да мразат некого. Ако не ни одговараш, едноставно вртиме грб и ајт со здравје.
А ако со повеќе водолии имаш ,,проблем,, најверојатно во нивни очи си премногу ,,обичен,,. Водолијата живее од авантура и ексцентрична е во секоја смисла на зборот.
Секоја личност е посебна, без оглед на хороскопскиот знак, но водолијата како знак дефинитивно не е злобна, всушност е меѓу најдобродушните затоа што во ,,сржта,, и е хуманитаранта работа, разбирање на човечките проблеми и нудење помош, намќор - пак не е, зошто се е за неа забава :)
А радознали сме - и тоа е вистина. Еве се гледа по мене, за почеток, психолог - душкало во приватниот живот на другите луѓе.
Али далеку од тоа дека некому сакам да наштетам - напротив - со задоволство ќе помогнам :)
верувај овие што ги знам освен радозналоста ( која ја користат за да уништат нечиј живот не поседуваат ништо др ) а тоа дека се забавни е се фејк кај овие барем идат на улица и се трецкаат од земја и мислат дека се мн интересни нив ништо не им е интересно само фејкираат осмех зборам за овие што ги знам и ова го неам само ја забележано а за тебе неможам ништо да кажам не те знам
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Јас имам една водолија до мене(sun) - најубава , најпаметна и најсакана....овој знак најмногу ми одговарал во се ама толку сакани , интересни , драги луѓе, ИНОВАТИВНИ, креативни и оригинални нема !
 

AnnAmaa

Полноправен Член
11 јули 2012
42
20
8
СК.
Јас сум подзнак водолија,а како што прочитав после 3-тата владее подзнакот:)
 

Smile

Истакнат Член
6 февруари 2013
84
190
143
Водолии..најубавите луге на планетава ! Вооедно и.....
Водолија - вулгарни и непристојни перверзњаци, секогаш се мешаат во приватниот живот на останатите. Веројатно не би ве зачудил фактот дека најмногу шпиони од ЦИА се токму Водолија во хороскоп.
Истакната Водолија: Карла Дел Понте