1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влатко Илиевски

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од incule, 8 јули 2018.

 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Со доста закаснување на форумов ќе ја искажам почита кон Влатче.
  На моменти ми беше антипатичен, но сепак сум му ги сакал некој од неговите песни поготово оние од неговиот прв албум кој го имам дома оргинал купено.

  Човекот каков таков сигурно си имал проблем и наместо да пробува да го решава на некој подобар начин решил тоа да биде дрогата. Можеби и немал проблем и не свесен што ќе му се случува понатака во животот почнал сето тоа. Знаеме има и такви ситуации каде од ајде ќе пробам и од тоа ќе пробам доаѓа до немање излез од таа ситуација почнуваш се повеќе и повеќе и завршува вака.

  Како и да не ја ширам работава нека почива во мир, а за мене ќе остане еден симпатичен човек со интересни песни.
   
 2. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Имам чест да го видам во живо.
  Добро глумеше и пееше.Штета што млад си отиде.Нека почива во мир!
   

Сподели: