1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влатко Илиевски

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од incule, 8 јули 2018.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Нека почива во мир,лесна му земја,добар човек беше
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Dobro be lugje, kako ne moze da se prepoznae depresija, chudno odnesuvanje, zavisnost ili drug problem? Jas ne znam Od sto zaminalo momchevo, neka mu e lesna zemja.No me nervira otugjenosta megju lugjeto , kako sekoj da e zatvoren vo svojot mikrokosmos I da si e dovolen Sam na sebe. Vlatche bill chovek so mnogu prijateli,so profesija, so devojki okolu sebe, so finasiska stabilnost, preubava nadvoreshnost I glas. Zosto Nikoj ne mozel nisto da pomogne bez razlika kakov bill problemot. Zalno za mlad zivot vo najubavite godini za tvorenje I ziveenje. Sochuvstvo do najbliskite.
   
  На escape, Makedonec и incule им се допаѓа ова.
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Прекрасен човек, прекрасен музичар. Нека почива во мир
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Не ми се веруваше кога прочитав,многу млад луѓе :(:(
  Ми беше меѓу омилените од македонскава естрада,таква харизма,убавина некако беше посебен :(:place;(
  Нека почива во мир ;(;(;(
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  А зошто мислиш дека е така лесно да му се помогне на некој, особено на зависник?
  Сигурна сум дека неговите најблиски го знаеле проблемот, знаеле се` и сигурна сум дека пробале на секаков начин да му помогнат ама без никаков ефект...Знаеш зошто? Затоа што човек дури не увиди дека има проблем и дури сам не побара помош од друг, се` е залудно...
  И не, никој околу него не е крив за она што му се случи...жално е во секој случај...
  Меѓутоа сите ние си ги сносиме последиците за она што го правиме...
  33 години се малку да, за да згасне човечки живот...ама 33 години треба да бидат години на зрел дефиниран човек кој носи сам свои одлуки...Неговата била таа...
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 6. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Оставете го човекот нека почива во мир, не му се потребни вашите мислења. Си имал негова причина зошто починал и не мора никој да ја знае. Сите ќе умреме когаш тогаш, после тоа сѐ е небитно. Колку луѓе умираат, а не ги знаете и зошто би дискутирале за тоа. Разменувајте мислења со живите, мртвите не се во состојба да ве слушнат.
   
  На King of Madness, escape и Prashina им се допаѓа ова.
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Имаме право да коментираме и се знае од што почина драгиот наш од наркотици
   
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Што да ти кажам, терај по свое, поинаку и не можеш, ти имаш право, искористи го мудро.
   
 9. carica

  carica Нов член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Ne go znaev vo zivo ama mi bese simpaticen i stv se rasplacivv koga slusnav deka pocinal
  stvarno zalno,,a mlad pred nego bese zivotot...Steta sto ne napusti
  Neka pociva vo mir (:|(:|(:|
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Немаш право да ми кажеш,ова е форум,секој коментира што сака
   

Сподели: