Влатко Илиевски | Црнобело Форум

Влатко Илиевски

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
28
Нека почива во мир,лесна му земја,добар човек беше
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,362
3,056
1,133
Dobro be lugje, kako ne moze da se prepoznae depresija, chudno odnesuvanje, zavisnost ili drug problem? Jas ne znam Od sto zaminalo momchevo, neka mu e lesna zemja.No me nervira otugjenosta megju lugjeto , kako sekoj da e zatvoren vo svojot mikrokosmos I da si e dovolen Sam na sebe. Vlatche bill chovek so mnogu prijateli,so profesija, so devojki okolu sebe, so finasiska stabilnost, preubava nadvoreshnost I glas. Zosto Nikoj ne mozel nisto da pomogne bez razlika kakov bill problemot. Zalno za mlad zivot vo najubavite godini za tvorenje I ziveenje. Sochuvstvo do najbliskite.
 

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Не ми се веруваше кога прочитав,многу млад луѓе :(:(
Ми беше меѓу омилените од македонскава естрада,таква харизма,убавина некако беше посебен :(:place:place
Нека почива во мир :place:place:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,334
1,964
1,133
Dobro be lugje, kako ne moze da se prepoznae depresija, chudno odnesuvanje, zavisnost ili drug problem? Jas ne znam Od sto zaminalo momchevo, neka mu e lesna zemja.No me nervira otugjenosta megju lugjeto , kako sekoj da e zatvoren vo svojot mikrokosmos I da si e dovolen Sam na sebe. Vlatche bill chovek so mnogu prijateli,so profesija, so devojki okolu sebe, so finasiska stabilnost, preubava nadvoreshnost I glas. Zosto Nikoj ne mozel nisto da pomogne bez razlika kakov bill problemot. Zalno za mlad zivot vo najubavite godini za tvorenje I ziveenje. Sochuvstvo do najbliskite.
А зошто мислиш дека е така лесно да му се помогне на некој, особено на зависник?
Сигурна сум дека неговите најблиски го знаеле проблемот, знаеле се` и сигурна сум дека пробале на секаков начин да му помогнат ама без никаков ефект...Знаеш зошто? Затоа што човек дури не увиди дека има проблем и дури сам не побара помош од друг, се` е залудно...
И не, никој околу него не е крив за она што му се случи...жално е во секој случај...
Меѓутоа сите ние си ги сносиме последиците за она што го правиме...
33 години се малку да, за да згасне човечки живот...ама 33 години треба да бидат години на зрел дефиниран човек кој носи сам свои одлуки...Неговата била таа...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,838
1,153
Оставете го човекот нека почива во мир, не му се потребни вашите мислења. Си имал негова причина зошто починал и не мора никој да ја знае. Сите ќе умреме когаш тогаш, после тоа сѐ е небитно. Колку луѓе умираат, а не ги знаете и зошто би дискутирале за тоа. Разменувајте мислења со живите, мртвите не се во состојба да ве слушнат.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
28
Оставете го човекот нека почива во мир, не му се потребни вашите мислења. Си имал негова причина зошто починал и не мора никој да ја знае. Сите ќе умреме когаш тогаш, после тоа сѐ е небитно. Колку луѓе умираат, а не ги знаете и зошто би дискутирале за тоа. Разменувајте мислења со живите, мртвите не се во состојба да ве слушнат.
Имаме право да коментираме и се знае од што почина драгиот наш од наркотици
 

carica

Истакнат Член
9 јуни 2018
13
1
303
Ne go znaev vo zivo ama mi bese simpaticen i stv se rasplacivv koga slusnav deka pocinal
stvarno zalno,,a mlad pred nego bese zivotot...Steta sto ne napusti
Neka pociva vo mir (:|(:|(:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule