1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови за Власи

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Y1K991, 24 јуни 2013.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Праиф муабет двоица Власи
  Абе брат колко су два плус два?
  Четири бе брат, колко можеф да бидеф
  Да бе знам амааааа нели е малце некако : )
   
  На Yvette, Peace и Y1K991 им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Роднини го прашуваат Влавот на смртна постела
  -Како правеше толку добро кафе?Навистина најдобро го правеше.
  -Тајната е: Ставајте повеќе кафе.
   
  На Yvette, Peace, Сара.13 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Peace

  Peace Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 ноември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  14
  Во некоја влашка фамилија умрел дедото и се мислеле како да ги известат роднините во странство. Решиле да испратат телеграма...но бидејќи се плаќало по збор им се видело многу скапо и испратиле само еден збор УМРЕ.
  По некое време стигнала телеграма со одговор УФФ. :D

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Се враќа еден ден Влав од работа целиот нервозен, пцуе и вика наоколу. Жената го прашува:
  - Што ти е бе мажу, што си толку нервозен?
  - Абе остај, само што разбрав дека автобускиот билет поефтинел за 10 денари„
  Е што е толку лошо тоа?
  - Па сега помалку ќе заштедувам со тоа што не се возам со автобус„
  Му вика мајката на синот влав, учи сине ако добиеш 5-ка на писмената татко ти ке те носи во слаткара да ги гледаш децата како јадат. :)
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Се шетал Влав со девојката низ град и поминале покрај некој ресторан. Девојката рекла:
  -Ау, колку убаво мириса! А влавот и рекол:
  -Сакаш да поминеме пак?
   
  На Yvette му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  На слава кај влав.
   
  На Yvette, escape и Luckky им се допаѓа ова.
 6. Едно Чудно Дете

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Влашки вицови

  Како настанал гуштерот... Му дале на Влав крокодил да одгледува..

  Како се вика влав на германски? - Штедлер

  Како се вика тајната агенција на Власите? циЦИА!

  -Што пишува на влазната врата на влашка куќа?
  -Примаме гости секој ден освен денес!
   
  #26 Едно Чудно Дете, 17 декември 2015
  Последна промена од модератор: 17 декември 2015

Сподели: