Вицови за Власи

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Праиф муабет двоица Власи
Абе брат колко су два плус два?
Четири бе брат, колко можеф да бидеф
Да бе знам амааааа нели е малце некако : )
 
  • Like
Реакции: Yvette, Peace and Y1K991

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Роднини го прашуваат Влавот на смртна постела
-Како правеше толку добро кафе?Навистина најдобро го правеше.
-Тајната е: Ставајте повеќе кафе.
 

Peace

Истакнат Член
3 ноември 2013
9
14
103
20
Во некоја влашка фамилија умрел дедото и се мислеле како да ги известат роднините во странство. Решиле да испратат телеграма...но бидејќи се плаќало по збор им се видело многу скапо и испратиле само еден збор УМРЕ.
По некое време стигнала телеграма со одговор УФФ. :D

------------------------------------------------------------------------------------

Се враќа еден ден Влав од работа целиот нервозен, пцуе и вика наоколу. Жената го прашува:
- Што ти е бе мажу, што си толку нервозен?
- Абе остај, само што разбрав дека автобускиот билет поефтинел за 10 денари„
Е што е толку лошо тоа?
- Па сега помалку ќе заштедувам со тоа што не се возам со автобус„
Му вика мајката на синот влав, учи сине ако добиеш 5-ка на писмената татко ти ке те носи во слаткара да ги гледаш децата како јадат. :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Се шетал Влав со девојката низ град и поминале покрај некој ресторан. Девојката рекла:
-Ау, колку убаво мириса! А влавот и рекол:
-Сакаш да поминеме пак?
 
  • Like
Реакции: Yvette
17 декември 2015
10
0
1
31
Скопје
Влашки вицови

Како настанал гуштерот... Му дале на Влав крокодил да одгледува..

Како се вика влав на германски? - Штедлер

Како се вика тајната агенција на Власите? циЦИА!

-Што пишува на влазната врата на влашка куќа?
-Примаме гости секој ден освен денес!
 
Последна промена од модератор: