1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваше мислење за хороскопскиот знак девица

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Sara, 10 март 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Единствено што знам е дека девиците секогаш ќе останат девици :p без разлика дека ја изгубиле невиноста :p
  Се зафркавам.
  Имам другар што е девица, премногу е добар значи. Знаеш дека секогаш е тука за тебе.
   
 2. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
   
  На iskra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Имам дома една девица и ќе ме убие ако најде непотребна папка како се метка по десктопот на компјутерот. :ladno
  Перфекционисти:pomos. Интелегентни суштества со преголема желба да го нагласат тоа. По малку се досадни и наметливи.
   
 4. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Моите 2 најдобри другарки се девици, и сестра ми исто така е девица.
  Што знам шармантни, дружељубиви, твдоглави, сакаат да се во центарот на вниманието и обожаваат кога се во право. Манипулаторки и секогаш ме оставаат да ги чекам.
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ќе кажам за мене и повеќе девици лоша особина е што не се за во тимска работа, ако се ќе мора да бидат главни. :D
  Исто имаат доверба, но додека до дојдете до довербата ќе се помачете. :)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Девица мисли дека светот се врти околу неа и сака да е центар на внимание.
  Машките девици се љубоморни, посесивни и сакаат секогаш да му стоите на располагање.
  Женските многу емотивни, со променливо расположение, се ги вреѓа, не сакаат шега на нивна сметка, лесно се лутат и паметат некои сосема неважни работи :)
   

Сподели: