Ваше мислење за хороскопскиот знак девица

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Јас сум девица и затоа сакам да знам какво мислење имате за мојот знак (без навреди)
 
 • Like
Реакции: Luckky

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Според мене уникатни и остаавт впеачаток кај други. Перфекционисти...

И мене искрено ем интересира и јас сум девица. :)
 
 • Like
Реакции: Luckky

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
Земјените знаци Бик, Девица и Јарец се:
 • Приземјени - Звучи смешно, но така е. Практични луѓе на кои може да се потпрете.
 • Колекционери - Материјалните добра се важни за припадниците на земјенните знаци
 • Гурмани - Едноставно уживаат во добар оброк и одлично вино

http://www.crnobelo.com/karakterot-spored-horoskop
Девица – Чекачот
Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.


Инаку...и јас сум Девица :)
 
 • Like
Реакции: True_Blood and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Земјените знаци Бик, Девица и Јарец се:
 • Приземјени - Звучи смешно, но така е. Практични луѓе на кои може да се потпрете.
 • Колекционери - Материјалните добра се важни за припадниците на земјенните знаци
 • Гурмани - Едноставно уживаат во добар оброк и одлично вино
Ова е точно,
колекции на тефтери, книги, шољи за чај/какао, порано салфети....
Гурман и приземност да. :)

Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

Сѐ е точно, но болдираното ептен е точно.
 
 • Like
Реакции: iskra

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
Ова е точно,
колекции на тефтери, книги, шољи за чај/какао, порано салфети....
Гурман и приземност да. :)
еее да на времето и јас собирав салфетки, потоа дезодоранси и што се не :)

Ова е точно,
колекции на тефтери, книги, шољи за чај/какао, порано салфети....
Гурман и приземност да. :)

Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

Сѐ е точно, но болдираното ептен е точно.
Би додала. Ако ја повредиш, те брише за век и веков.
 
 • Like
Реакции: True_Blood and Selma

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Најсреќна сум што сум родена во овој знак... и тоа што сум аналитичар и перфекционист не го сметам за лоши карактеристики напротив.... ако некој работи знак нешто со стил тоа е девицата :)
 
 • Like
Реакции: Selma