1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваше мислење за хороскопскиот знак девица

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Sara, 10 март 2012.

 1. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Јас сум девица и затоа сакам да знам какво мислење имате за мојот знак (без навреди)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Според мене уникатни и остаавт впеачаток кај други. Перфекционисти...

  И мене искрено ем интересира и јас сум девица. :)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Најубави.
  Најпаметни.
  Најдуховити.
  Најелоквентни.
  Најфраери/ки.
  Најбољи :cool:

  Така сум слушнала, не знам јас :biggrin
   
  На Реми, Luckky, street_chic и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Земјените знаци Бик, Девица и Јарец се:
  • Приземјени - Звучи смешно, но така е. Практични луѓе на кои може да се потпрете.
  • Колекционери - Материјалните добра се важни за припадниците на земјенните знаци
  • Гурмани - Едноставно уживаат во добар оброк и одлично вино

  http://www.crnobelo.com/karakterot-spored-horoskop
  Девица – Чекачот
  Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.


  Инаку...и јас сум Девица :)
   
  На True_Blood и Selma им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ова е точно,
  колекции на тефтери, книги, шољи за чај/какао, порано салфети....
  Гурман и приземност да. :)

  Доминантна во врската. Секогаш некој ја сака. Сака да го има последниот збор. Грижлива. Паметна. Гласна. Лојална. Добар соговорник. Сè што некогаш сте сакале. Лесно ќе ја задоволите. Сака да ризикува. Мисли дека знае сè и најчесто е така. Ги почитува сите, но лесно ќе ја изгубите нејзината почит ако ја повредите и никогаш веќе нема да ја вратите. Не простува и не заборава. Една и единствена.

  Сѐ е точно, но болдираното ептен е точно.
   
  На iskra му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  се најдобро девојката ми е девица(во хороскоп)(happy)
   
  На iskra му/ѝ се допаѓа ова.
 7. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  еее да на времето и јас собирав салфетки, потоа дезодоранси и што се не :)

  Би додала. Ако ја повредиш, те брише за век и веков.
   
  На True_Blood и Selma им се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Паметен избор машко, паметен :smug
   
  На marjan и Luckky им се допаѓа ова.
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Најсреќна сум што сум родена во овој знак... и тоа што сум аналитичар и перфекционист не го сметам за лоши карактеристики напротив.... ако некој работи знак нешто со стил тоа е девицата :)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  точно е ова :)
   

Сподели: