Бакнеж

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
32%20%281%29.gif
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Бакнежот ми значи многу, тоа е знак на блискост помегу двајца. Постојат неколку видови на бакнежи: Куртоазен, кога некому нешто честиташ, потоа пријателски, кога се поздравуваш со блиска пријателка/друграрка, пото обичен цмок во уста, и на крај таканаречен француски.
Според мене бакнувањето е најголема интимност што можеш да ја оствариш со еден човек, дали некој убаво се бакнува или не зависи колку таа особа ти значи. Според мене воопшто не е страшно и девојката да го води бакнувањето кога се работи за љубовно бакнување.
Да, сакам да се бакнувам и често го правам тоа, посебно бакнување со блиските кое бескрајно ме исполнува.
Нема ништо поубаво од тоа да ја гушнеш и бакнеш, особата која ти значи.
 

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Се согласувам дека бакнежот е знак на блискост,но кога станува збор за бакнување со партнер хммм.Ако во првите 15 секунди не ми е интересен нема ни понатаму .според мене немора да значи дека оној во кој си заљубена е дека само со него ке уживаш во бакнежот.Напротив најубавиот француски бакнеж онаков каков јас што го сакам го имам доживеано со тип што не ми значи воопшто.Го обожавам моментот кога си игра спо моите усни ја некој начин ги милува со неговите а јас го чувствувам неговото дишење,а тој ,е тој ми го одзема здивот :)
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Убо кажал Влатче
Бакнежот е средба најубава на свет
Мост на кои си идат душите во пресрет
:*:*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
француски бакнеж, нешто на кое долго ќе се сеќавам, нешто што ми значи