1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ајкули и други морски животни/риби

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Marick14, 18 јули 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Sharks can only be found at two places on the Earth. Southern and Northern hemispheres.

  Не ми текнува на филмот али за извадоков неам зборови. :biggrin
   
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  И на плус уште две места. Источно и западно од Гринич.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Е ова не сум го знаел. :biggrin
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Пирана е крволочна слатководна риба која жевее во Јужна Америка (реката Амазон). Познати се по острите заби и силниот апетит за месо. Постојат 4 вида: Pristobrycon, Pygocentrus, Pygopristis и Serrasalmus.
  Обично се движат во јато од 20-30 риби. Напаѓаат дури и луѓе, а можат да изедат животно со големина на крава.

  pirana.jpg   
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Многу симпатична слика си стаил од рибиштава :D
  [​IMG]
   
  На Martin_MKD, Legioner и Bibi@ им се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па да не ве плашам од старт. :rofl А и да не почнувам со видеата да ве уплашам уште повеќе.
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  ................среќа шо ги нема во море, иначе нема влегување.....:rofl
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ама затоа ги има во Темза, во Кина и во други реки. :rofl Ќе ја фрли некој во река и ајт со здравје.
   
  На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: