Ајкули и други морски животни/риби

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Sharks can only be found at two places on the Earth. Southern and Northern hemispheres.

Не ми текнува на филмот али за извадоков неам зборови. :biggrin
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Sharks can only be found at two places on the Earth. Southern and Northern hemispheres.

Не ми текнува на филмот али за извадоков неам зборови. :biggrin
И на плус уште две места. Источно и западно од Гринич.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Пирана е крволочна слатководна риба која жевее во Јужна Америка (реката Амазон). Познати се по острите заби и силниот апетит за месо. Постојат 4 вида: Pristobrycon, Pygocentrus, Pygopristis и Serrasalmus.
Обично се движат во јато од 20-30 риби. Напаѓаат дури и луѓе, а можат да изедат животно со големина на крава.

pirana.jpg