1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Архитектура (општо)

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од MissChievous, 18 мај 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  [​IMG]

  ова малку отскокнува нели ама за мене преубаво .....за модерни хипици .)))
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Wow дизајнов на куќава е луд! Cloudy Bay Shack од Tonkin Zulaikha Greer Architects.

  Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-00.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-02.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-03.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-04.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-05.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-06.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-07.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-08.jpg Contemporary-Homes-New-Zealand-Adelto-09.jpg
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Берберница на поинаков начин.

  51cdee9eb3fc4b7648000049_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-5-1000x1278-660x843.jpg 51cdee71b3fc4b7648000045_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-2-1000x766-660x505.jpg 51cdee75b3fc4b4480000041_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-1-1000x752-660x496.jpg 51cdee87b3fc4b7648000047_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-3-1000x704-660x464.jpg 51cdee92b3fc4b7648000048_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-4-1000x1239-660x817.jpg 51cdeeaeb3fc4b4480000043_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-6-1000x1311-660x865.jpg 51cdeec9b3fc4b764800004b_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-9-1000x1273-660x840.jpg 51cdeedeb3fc4b764800004c_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-10-1000x1345-660x887.jpg 51cdeef2b3fc4b764800004d_coo-hair-eclat-atelier-kuu_coo_hair_eclat_-12-1000x1338-660x883.jpg
   
 4. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  image.jpg

  Barcelona,
  Gothic Quarter
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Куќава е направена од 31 контејнер за испорака.

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

  Digging how this house designed by ZieglerBuild was constructed from 31 shipping containers typically found in shipyards. Not crazy about the interior — in fact — it’s rather ugly, but the exterior is so cool and different it was definitely worth sharing. The entire place is 6,000 square feet and has five bedrooms. Snagging a few graffiti tagged shipping containers was a nice touch, too.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ова е конкурско решение за Универзалната сала во Скопје од страна на Ирина Бојаџиевска во соработка со Александар Симјаноски и Ѓорѓи Стојановски:

  Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 2.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 2.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 3.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 4.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 5.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 6.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 7.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 8.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 9.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 1.jpg Универзална сала (конкурсно решение) - ДСЦ ДИЗАЈН – Скопје 10.jpg
   

Сподели: