Анализа на демократската свест во Македонија

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
И за кого е кодош Владе Милчин?(party) За мрачната Америка? Ако е така на шо спадна пуста Америка не може да ја скрши домољубната власт во Хунзистан :zelen Го сјебаа СССР и цел источен блок, таму Ирак, Либија, Афган али со пастирот не можат :rofl
Види сеа, за да некој има став кон одредена ствар треба да бидат задоволени минимум критериуми како извесни прости логички премиси, иначе не оди работата, не чини...макар да не ме чуди цел живот си имам работа со остатоци на образовниот систем...
Среќа шо има брада Милчин па наликува на митскиот Емануел Голдштајн од 1984 со кого власта ја плашеше рајата.
Е па тоа и мене не ми е јасно. Што се случува со Mилчин и неговата биртијска хунта за борба против власта.
Знаеш ке дое ден кога господарот негов ке дојде и ке го посети со прашањето - Ајде да видиме што е сработено од платата што ти ја даваме(пошто он не работи друго ниту пак работел и мора нели од нешто да живее)...и што ке каже Бувко-бели?
Еееее па знаете господине...пардон...господару....ние многу пиевме и по малку јадевме по кафаните...и се посравме послем тоа од што ни беше мука.
Заклучок...дајте пак пари ама и да дојдете вие да ни ја завршите работата, оти ние Скоевските потомци и нашите родители не се бореа на времето и не дојдоа од селата и букојебините со пушки во рацете да им одземеме се на чорбаџиите, за џабе.
ЕЕЕЕЕЕ Ние сме привилеговани " Јоже Мали ":zelen И нас не не бива за друго освен за разкрчмаруење !:rofl
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
ЕЕЕЕЕЕ Ние сме привилеговани " Јоже Мали ":zelen И нас не не бива за друго освен за разкрчмаруење !:rofl
Дај немојте вакви работи да зборувате. Не не бивало освен за раскрчмување.
Очигледно не бива и за справување со последиците од тоа раскрчмување. Никој не може толку многу да не е*е колку што ние можеме да издржиме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astro01