Љубовта и разликата во годините

kataleya

Нов член
17 април 2012
1
3
3
Strumitsa, Strumica, Macedonia
Јас и дечко ми сме разлика 10 години. Јас сум 19, тој 29г...Во врска сме 3 години. И планираме секако на поголемо нешто да одиме пр. брак :))) Секако се во свое време (Прво јас со факсот да завршам )...Се е до разбирањето. Двајца личности што се сакаат што имаат заеднички работи, забавно им е кога се заедно..Тогаш...не се гледат разликите...Има многу мали дечишта што уште не знаат гаќите да си ги дигнат сами, мислам за машкиот пол, а во главата им е само сексот, а убави симпатични...е такви мислам девојки не ви требаат...А личности што ќе знаат колку вредите, ќе ве ценат, почитуваат и сакат...Вреди да ги имате покрај себе....Не велам дека има возрасби што се досадни, но сите не се исти....Во секој случај јас сум за поголема разлика во годините, затоа што ворасните навистина размислуваат за своите постапки, и секоја постапка каква последица носи...А дечиштата што, ќе остават бремена сама, да си чукаш главата, затоа што уште се татини синчиња....
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Дефинитивно љубовта не познава граници..пред 2 години запознав една личност,постар од мене 20 години..Од истото маало сме..Ми стана пријател,само пријател..Пред една година,ми стана нешто повеќе,едвај чекав да го видам,да го прегрнам,да му раскажам како ми поминал денот....Размислував и дење и ноќе,што понатаму..како..криев дека ми значи,се однесував само како пријателка..Еден ден ми призна,дека сака нешто повеќе..се израдував ама и се подзамислив..што ке биде понатаму..

Понатаму бидна брак,и едно убаво синче :) Среќа за цел живот..Имаме разбирање,живееме скромно,среќни сме со луѓето околу нас,со сите оние што не прифатија,што ја прифатија нашата разлика.
После ова можете да ми напишете што сакате,секој си има право..Само ако имате љубов и ако давате љубов,годините нека не ви бидат проблем.Се што треба да направите е само добро да размислите !!

Разликата во години никогаш неможе да е поголема,ако во врската или бракот ЉУБОВТА Е ТАА ШТО Е ГОЛЕМА !!

ајде поздрав на сите :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Дефинитивно љубовта не познава граници..пред 2 години запознав една личност,постар од мене 20 години..Од истото маало сме..Ми стана пријател,само пријател..Пред една година,ми стана нешто повеќе,едвај чекав да го видам,да го прегрнам,да му раскажам како ми поминал денот....Размислував и дење и ноќе,што понатаму..како..криев дека ми значи,се однесував само како пријателка..Еден ден ми призна,дека сака нешто повеќе..се израдував ама и се подзамислив..што ке биде понатаму..

Понатаму бидна брак,и едно убаво синче :) Среќа за цел живот..Имаме разбирање,живееме скромно,среќни сме со луѓето околу нас,со сите оние што не прифатија,што ја прифатија нашата разлика.
После ова можете да ми напишете што сакате,секој си има право..Само ако имате љубов и ако давате љубов,годините нека не ви бидат проблем.Се што треба да направите е само добро да размислите !!

Разликата во години никогаш неможе да е поголема,ако во врската или бракот ЉУБОВТА Е ТАА ШТО Е ГОЛЕМА !!

ајде поздрав на сите :)

Вие со сопругот и детето сте среќни, зарем е важно што ќе каже некој..? секако дека НЕ.
Годините не се многу важни, важно е двајцата да се согласувате, да имате исти интереси и да бидете среќни. И ич да не ти е гајле што кажал некој! Секој си има свој живот и ќе си го живее како сака.. а тие што сакаат да озборуваат, препорачливо е да се посветат малку на своите животи.

Поздрав и до тебе. :)
 

vlatko_sk

Нов член
21 април 2012
9
6
3
Па мое мислење е дека максимална разлика во години би била некаде околу 5-6 години во љубовта,а доколку има љубов помешано со интерес или слично би мозела да биде и повеке,зависи на кој што и како му одговара.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Па мое мислење е дека максимална разлика во години би била некаде околу 5-6 години во љубовта,а доколку има љубов помешано со интерес или слично би мозела да биде и повеке,зависи на кој што и како му одговара.
Нема одредена граница на години во љубовта. И, најмногу ме нервира некој кога ќе каже "ами заради парите оди онаа со 15 години постар од неа". И вистина, има и такви ама не значи дека сите така прават. Некој се заљубуваат во постари, позрели, поискусни, некој се заљубуваат во помлади.. итн. Замисли ти да се заљубиш во некоја што е 7 години постара од тебе, и некој да го слушнеш како вели "максимална разлика во години би била некаде околу 5-6 години во љубовта, а вие сте разлика 7 години!". Како ќе се чувствуваш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ♠ Таа Сум ♠

vlatko_sk

Нов член
21 април 2012
9
6
3
Нема одредена граница на години во љубовта. И, најмногу ме нервира некој кога ќе каже "ами заради парите оди онаа со 15 години постар од неа". И вистина, има и такви ама не значи дека сите така прават. Некој се заљубуваат во постари, позрели, поискусни, некој се заљубуваат во помлади.. итн. Замисли ти да се заљубиш во некоја што е 7 години постара од тебе, и некој да го слушнеш како вели "максимална разлика во години би била некаде околу 5-6 години во љубовта, а вие сте разлика 7 години!". Како ќе се чувствуваш?

Види сеа вака,тука сите кажуваат свое мислење а тоа се базира најверојатно на нивно лично искуство,па така и јас.А тоа што ке каже некој нешто ке го има увек и баш ми е гајле јас си се чуствувам така како што мене највеке ми одговара и ми е убаво.позз
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Види сеа вака,тука сите кажуваат свое мислење а тоа се базира најверојатно на нивно лично искуство,па така и јас.А тоа што ке каже некој нешто ке го има увек и баш ми е гајле јас си се чуствувам така како што мене највеке ми одговара и ми е убаво.позз

Во ред, извини.

Поздрав.

Види сеа вака,тука сите кажуваат свое мислење а тоа се базира најверојатно на нивно лично искуство,па така и јас.А тоа што ке каже некој нешто ке го има увек и баш ми е гајле јас си се чуствувам така како што мене највеке ми одговара и ми е убаво.позз
Ама исто така, форумов е и за дискусија. Ако не сакаш да дискутираш, не мора да пишуваш постови.
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
Релативно е, не би рекла дека разликата воопшто не е битна. Постојат многу различни ситуации во кои одредена бројка варира со својата важност.
10 години разлика помеѓу 16 и 26 и те како е битно, 26 и 36 воопшто можеби не би се ни забележало..
Според мене ниту една млада тинејџерка не би требало да се впушти во врска со многу постар од неа.. јас искрено до 17години не можев да се замислам со некој постар од мене повеќе од 2-3 години...
За мене “зрелите“ мажи од над 25-30 години кои љубовта ја бараат во светот на тинејџерките се всушност зелени кретени, кои се неспособни да го живеат светот на возрасните.
И се зависи од личноста, воспитание, психичка зрелост, (не)стабилност, и сл.. можеби девојка од 24 години не би можела да се замисли со постара личност, а друга да е спремна да се врзе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luisana12 and melpomena

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Сметам дека нема тоа некоја голема врска...За љубовта нема граници, ако воопшто има љубов :)
Мене одсекогаш ми се допаѓале постари момци и не ми сметале годините...Иако и мајка ми и другарките ми се лутеле јас сум се чуствувала поубаво со нив,можат да те разберат и секогаш се тука за тебе...нормално ако се поставиш добро спрема нив...:zelen
Се зависи од карактерот на двете личности :)