Јеховини Сведоци

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Овие да не се случајно едни што стојат на автобуската кај железничка? Имаат нешто книги со нив и слични глупости.
 
  • Like
Реакции: balerina

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
41
www.oto-mk.net
Во централно мексиканската држава Хидалго, јеховините сведоци го уништиле 7000 години старото светилиште - Маконика на древниот Отоми народ, затоа што според нив бил "ѓаволски". Повеќе тука: Link
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Страшна работа се сектите,а и Јеховините сведоци.Штом ги видам со флаерите или во трговскиот центар Рамстор ми се темни пред очите.
Поголем е бројот на луѓе што се зачленуваат кај нив.Можда се свесни некои од нив и заради разочараност го прават тоа,а други не знаат што се.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Добро бе брат што е со јеховиниве сведоци. Искачаме надвор шетаме и човеков ни се убутува од нигде никаде и ни вика ајде кажете ми кој владее со светот, дали сакате да ги знаете прашањата за животот, ВИДЕТЕ ГО НАШИОТ ВЕБ САЈТ :rofl:rofl:rofl и не се паничете ни вика. Културно го шитнавме, ама не ги можам. И најјако од се си ја рекламираат сектата меѓу луѓето на улица во 23 часот:banghead
 
  • Like
Реакции: Stojne

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Тие и пред факултет седат.Божем се некое школо за јазици и даваат ливче на кое пишува изучување на англиски јазик проучувајќи ја библијата.И доле нивната страница.
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,871
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Навистина досадни луѓе кои мислат дека секој муабет треба да се сведе да се дрдори за боговите и што тие планираат за човештвото.

Кога ти успеа да дознаеш за тоа, кога само шеташ од врата на врата по цел ден за да зброуваш?
Каде ти е праксата, каде ти е изучувањето на религиите, на философиите, каде е внатрешното „пеглање“ на сопствениот живот?

Да им веруваме дека тукутака боговите ги избрале и тие како мирјани (обични верници) ќе зборуваат за божествениот план?

Јас не би...
 
  • Like
Реакции: Idiot