Јавни запросувања | Црнобело Форум

Јавни запросувања

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Ај да ја воскреснам темава. :)
Попатетична работа од ова, нема. Мене вака да ми направи тој идниот, дури и да сакам да се омажам за него ќе му кажам-НЕ. Прво затоа што не ме запознал доволно за да знае дека мразам патетики во тој стил, а второ, зашто тоа е интимен чин помеѓу двајца, а не меѓу цел свет.
Ех, тој Запад, како да не влијае доволно во сите сфери, па мора и на овој дел од животот. (facepalm)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Јавно запросување или јавно глупирање? Е тоа е прашањето.
Јас кога спремам ТАКОВ БИТЕН МОМЕНТ, го спремам за да ја импресионирам девојката а не да ја импресионирам јавноста.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Сметам дека тоа е еден многу интимен чин. И само едно неможам да разберам како бре таа изненадена солзи лее а тој уште со гел на косата (нема везе ивл ми ис спикинг нау :gjavol) . Кој се зима сеуште на ''изненадно'' ...и како тоа ко ќе ја прашаш..ти мори знаеше...таа не бе никогаш немаше да си претпоставам и пак солзи леење (facepalm) ...како што реков нема везе секој си знае како му е арно , ете мене лично такво нешто не ми прилега оти не сум принцеза неког другоог или како беше таа...интимата ми е најбитна и не сакам да ја споделувам така што такви јавни Марија те сакам не фала, а она на телевизија е тоа ми е за хебла !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and Farfalla

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
И бај д веј голем противник сум на она сито решето и китки...ама тоа за у некоја друга тема
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Ајде ќе го разберам јавното запросување. Можеби ја запросува на местото каде се започнало...
Ама чуму снимање и објавување по каналиве?
И што ако сите ги видат? Секој пар си има своја приказна, посебен е сам по себе.
За ваквите, па баш и не сте уникат.
Запросувањето е интимен чин, нема да ми смета да е на нашето место, или додека јадеме. Сеедно. Се додека не се прават фешти од тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and МиГ 21

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Не ми се допаѓаат воопшто тие јавни запросувања.
Тоа е многу интимен момент кој треба да си го споделат само тие двајца,да уживаат во него и да го паметат како таков.
Има илјада романтични и повозбудливи начини да се импресионира девојката или пак можеби и дечкото отколку тоа да е јавно со стотици луѓе околу нив кои ќе ракоплескаат во моментот а таа ќе припаѓа у несвест.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner and МиГ 21

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
601
423
Ohrid
тоа ми делува како патетично и зелно за нечи внимание а нема никаква потреба
запросувањето е интимен чин на двајца е сега за да дојде до него секој еден дечко треба да биде оргинален во запросувањето на девојката :pusi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
Не ме занима за другите, ако им е интересно да се копираат и да си имаат спомени што ги има пола свет нека им е.
Ама дека се претера со тоа јавно запросување стварно се претера. Да помине една манифестација или концерт без запросување? Нема шанси. А и човек да го фати страв кога некој ќе се наведне да си врзи патика од тие запросувања насекаде, само да видел народ, да се пофалиме, да не знаат сите.

Кога сум кај тие јавни запросувања...
Ок е да парот имал заедничка песна, па да ја запроси на концертот на пејачот на таа песна, ама мора ли да ја качува на сцена? Зошто, што сака да каже авторот плус од тоа кога би ја запросил во публика, онака спонтано понесен од чувствата, од песната?
Не сакам работи само затоа што сите ги правеле и биле ин и фенси, па така не сакам и да бидам запросена пред камери, ни па воопшто пред луѓе. Нека е и бизарно запросување, само да е оригинално.