1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Јавни запросувања

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Lucia, 15 февруари 2012.

 1. Lucia

  Lucia Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  58
  Во последно време сме сведоци на повеќе јавни запросувања. Ме интересира што мислите за ова? Дали ваквиот чин го сметате за нешто романтично или пак сметате дека тоа е чин кој треба да биде интимен, меѓу двајца заљубени и нема потреба да се споделува со јавноста.

  Јас лично не сакам вакви јавни предлози за брак. Ми делуваат лажно, фалбаџиски, докажување пред другите итн. Да не бидам погрешно сфатена, сум за романтичен предлог за брак, ама тоа да биде интимно и утредента да не ги заобиколи сите социјални мрежи.

  Па повелете :)
   
  На Брида, MATEJA, end. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Мене ми се допаѓаат. Интересни, романтични, поинакви од другите... Секое е оригинално на свој начин. Уникатно.
  Споделувањето со јавноста на еден таков важен чин е храбро и е за почит.
  Не секој има храброст и машкост да ја запроси саканата пред народ.
  Сепак, јас преферирам романтично и интимно. Не би ме налутило ниту повредило јавно запросување, но ако веќе бирам-бирам интимно. Ние двајца ќе сме доволни во тој момент...
   
  На end. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Преубаво ми изгледа мене,ептен романтично ,и онака пред сите , тотално пријатно изненадување:sram
   
 4. .M_

  .M_ Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  17
  Оригиналност па то едно чудо. Многу клише и многу chick flick филмчиња.
   
 5. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Интересно е да, ама за тие што го гледаат клипчето. Некако добивам впечаток тие што јавно да запросуваат како повеќе да го прават тоа за другите, отколку за девојката...
   
  На UnFleur и Lucia им се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Да, интересни ми се, но сепак јас би сакал на само. :)
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fifi

  Fifi Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  40
  Баш е слатко и романтично ова јавно запросување и сосема го поддржувам:angel
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Патетично и ептен фалбаџиски ми делува :showoff
   
  На Boyle, melpomena, AnneBoleyn и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Патетики. Патат од недостиг на внимание и слични ствари. Девојката е ставена пред свршен чин и мора да рече -Да. Не ми се свиѓа ова и на сите го кажувам, не дај боже некој вака да ме побара ќе речам не и ќе избегам.
  Според мене, овој чин се прави или во друштво меѓу блиски луѓе, па и да се сними, да остане само меѓу тие луѓе, не мора цел свет да знае, или на само само тие двајца.
   
  На Boyle и Aaliyah им се допаѓа ова.
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Не сакам да се експонирам.Јас сум тип на луѓе што работат и молчат.
  А дека тој чин би го направил феноменално и романтично би го направил, само треба да имам добар мотив (кандидатка)
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: