Скорешна содржина од Stojne | Црнобело Форум

Скорешна содржина од Stojne

 1. S

  Собиранка

  Koja sum jas da baram da se zatvori forumot? Jas sum clen na ovoj forum pet godini i gledam deka nema air od postoenjeto na ovoj forum. Kazav zasto. A toa sto ne sum dosla e moja rabota, gledam od komentarite deka nikoj ne doaga na sobirankite. Kako togas se sobirate? Tuka na forumov site ili...
 2. S

  Собиранка

  Добровечер. Темава е собиранка, но јас сакам да прашам/кажам нешто. Прво, зошто форумов не е активен, каде се членовите, заспаа? Нема дискусии на темите. Барем да се затвори форумот, штом така. Второ, ајде што не можеме да се видиме сите на собиранка и да се усогласиме за истата, незнам зошто и...
 3. S

  Детство: некогаш и сега

  Нема играње денес. Нема детство. Само споредби во смисла кој каков мобилен има, дали е од најновите или застарени модели, игри со таблети, игри пред компјутер. Наместо да се игра ластик. штркот бара боја, децата се дома, не излегуваат, не се дружат. И последица на тоа е што децата имаат проблем...
 4. S

  Што правите кога ви е досадно?

  Обично не ми е досадно за време на зимскиот распуст зашто се подготвувам за испити. Кога завршувам со учење, гледам македонски народни приказни, слушам музика, читам книга по слободен избор.
 5. S

  [Нудам] Работа - пишување статии на англиски

  Дали сеуште важи оваа работа со пишување артикли?
 6. S

  Толкување на сонови

  Vo sonot jadev makaroni. Sto znaci toa?
 7. S

  Кои се вашите три најголеми желби?

  1. Да волонтирам во некоја организација 2. Да му помогнам на некој кој се чувствува осамен, или на некое дете кое е оставено и/или запоставено од родителите 3. Со помош на другите околу мене да ги надминеме предрасудите и стегите што постојат во ова наше општество
 8. S

  Комбуха

  Тогаш зошто го рекламираат и толку го фалат? :^) Значи го продаваат производот за профит некаков.
 9. S

  Комбуха

  Dali kombukata se koristi za namaluvanje na telesnata tezina? Kolkav vremenski period treba da se pie? Dali so ovoj napitok se zgolemuva energijata?
 10. S

  Работно искуство

  Додека траеја летните одмори, одев на пракса кај судски преведувач, но без да ми плати за тоа. Кратко време работев за преведувач во Скопје и за тоа бев плаќана. Друго освен преведување не сум работела. Искуство во други области немам. А за работа преку интернет, не е сигурно. Треба да се...
 11. S

  Другарство

  Сега согледувам дека биле такви, а тогаш не можев да го забележам тоа. Но сега добро е што не сме заедно, на улица кога ќе ги сретнам, не ме ни погледнуваат. :( Се дружеа поради интерес со мене. :|
 12. S

  Другарство

  Mene dve devojcinja vo sredno uciliste mi velea za drugite: ovoj e vakov, saka da ti napravi nesto loso, drugiot e licemeren, saka da te ponizi, a tie dve devojcinja zavladea so cel klas i me oddalecija od drugite i gi svrtea drugite protiv mene. Ne me vikaa za izleguvanje, a tie odea po...
 13. S

  Редовна војска

  Treba da se vovede zadolzitelno vojska. Kakvi se maskite deneska. Odat na baleti, lizganje na mraz, na casovi za salsa, na zumba, aerobik, a ne znaat da smenat sijalica. A za nas, devojcinjata, da bide zadolzitelno rabota vo domovite-primer pletenje, gotvenje, i da imame dopolnitelna rabota na...
 14. S

  Која охридска плажа е најатрактивна и најубава?

  Најубави плажи, според мене, се Јован Канео и Потпеш.
 15. S

  Кој е најдобриот совет кој сте го добиле?

  1. Не се откажувај. Животот ти носи поголеми тешкотии и проблеми. Размислувај со ладна глава за проблемите. 2. Верувај во себе.