Скорешна содржина од devil4e

 1. devil4e

  Љубовни проблеми

  бев среќно разведена, се додега не го запознав него еве има 5месеци и од тогаш почнаа сите проблеми
 2. devil4e

  Љубовни проблеми

  Вака со дечко ми сме заедно скоро 5месеци, во почетокот се каравме а глупости, ама разлчни карактери ај рековме ќе се потрудиме сакаме да бидиме заедно. Но, тој се лути за е и сешто, се караме на секое и тоа кавги големи после тоа јас само се нервирам, вчера и имав за полагање и толку ме...
 3. devil4e

  Љубовни проблеми

  Вака бевме заедно со дечко ми 3месеци, понекогаш се каравме за глупости, ситници, си ги учевме карактерите, бидејќи имаме различни карактери, се си кажувавме, бевме првин најдобри другари па потоа дечко и девојка, зборувавме за бивши, за секусални односи и му кажав дека до сега не сум имала...
 4. devil4e

  Љубовни проблеми

  Вака, пред некаде 2 недели почнав да се гледам со едно машко, се е океј, интересно ми е со него, убаво, се смееме нон стоп, муабети, но некако почна да ме брза, одма ми кажува фрази како" сакам да те видам, ми недостасуваш, мислам на тебе пред да заспијам" и сл. Ми кажа дека брзо се приврзувал...
 5. devil4e

  Љубовни проблеми

  ми треба совет од вас........вака со едно машко се запознавме на одмор пред два месеци, он не е од Македонија, туку е од Србија. Бевме заедно две вечери се мувавме и толку јас си заминав дома и тој дома. И мислев дека толку ќе биде дека нема да го видам повеќе, ако некогаш онака си пишиме на фб...
 6. devil4e

  Од какви мажи/жени бегате?

  од мажи повредени во срцето..
 7. devil4e

  Љубовни проблеми

  Оф.. ај и јас да се пожалам малку :cool: хахах Вака долго време некој не ме привлечил да речам. Но, вечерва ова беше шок за мене :gjavol хаха Бев на забава свиреа еден бенд и тоа машкото шо беше на тапаните коа го видов готово цел свет мислам ми се сруши :confused: Инаку не знам со дека да речам...
 8. devil4e

  Евровизија

  Јас не знам зошто воопшто одат не евровизија се знај дека сето политички е местена работа и со колку и убава песна да појдиме пак ќе бидиме во последните. А инаку влатко да одеше сам поубаво ќе беше со оа есма ништо не прават..
 9. devil4e

  Факултет по желба на родителите

  Тоа ми е чиста глупост. Секој сам треба да си одлучи шо сака а биде во животот и кој факултет ќе го учи, а не да одлучуваат родителите кај ќе го запишат, наметнуваќи му ја нивната желба на своето дете......или перспективата за иднина од нивна гледна точка.
 10. devil4e

  Хит на денот

 11. devil4e

  Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

  Ме загушуваш.........не можам да дишам..........свати веќе еднаш не ни било судено да продолжиме заедно......ќе се навикниш да живееш без мене.......еден ден...
 12. devil4e

  Условување на факултет

  На факулет кај мене нема условување да купиш книга од кај професор, си ги копираме и не ги вадиме таму пред професорот оти демек било запраенто копирање. Има условување за потпис, мора да имаш потпис од професорот за да ги пријавиш испитот. Мор да сме редовни на факс, најмногу можи да имаме 2...
 13. devil4e

  Лажење за бројот на партнери?

  Ах да лажиш за бројот на партнери ми е многу глупаво, просто.......Шо најчесто го прават машките демек се мисли фраер дека е ако кажи дупли број со девојчина со кои се мувал или спијал.........псссс мене па ако ми каже дека бил со кизне колку без разлика лага виситна ќе го нејќам таков зш ми е...
 14. devil4e

  На кои концерти би сакале да одите?

  Даааааааааа ? хаха лелеееее одам дефинитивно :D фала многу за информацијава мн мн :biggrin Ме направи Happy 500 и назад :D:D А да не знаш колку е карта ?