Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
СДК дека не ми се оди во школо..............попрво би отишла в гроб!
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Утре нема школо, но затоа па во сабота сме :mad

Сакав да кажам дека тато ми купил еден килограм јагоди, цело време му кажував колку ми се јаделе и денес видел и ми купил (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Утре нема школо, но затоа па во сабота сме :mad

Сакав да кажам дека тато ми купил еден килограм јагоди, цело време му кажував колку ми се јаделе и денес видел и ми купил (hug)
Сакам да кажам ќе те утепам што ми спомна јагоди...Кај мене у двор уште не се зрели
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Го гледам народот и се чудам до кај стигнаа со своите да не речам ќенкања дека немале пари,дека тешко се живеело а секоја година одат на одмор де во Грција де во Турција де во црна Гора и ја имаат најновата марка на облека и возат најнови аФтомобили.Чудно нели?
Јас се трудам да ги одбегнувам тие личности ама за жал се повеке и повеке ги има.
Да не глумам светица,не ги сакам јас парите ама со вакво однесување на дотичнатите посакувам да добијам на лото и да организирам натпревар да видам кој од горе споменатите ке претера со трошење,да си го истрошат џебот па да си терам на крајот сеир од страна.Е тогаш навистина ке немаат.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Го гледам народот и се чудам до кај стигнаа со своите да не речам ќенкања дека немале пари,дека тешко се живеело а секоја година одат на одмор де во Грција де во Турција де во црна Гора и ја имаат најновата марка на облека и возат најнови аФтомобили.Чудно нели?
Јас се трудам да ги одбегнувам тие личности ама за жал се повеке и повеке ги има.
Да не глумам светица,не ги сакам јас парите ама со вакво однесување на дотичнатите посакувам да добијам на лото и да организирам натпревар да видам кој од горе споменатите ке претера со трошење,да си го истрошат џебот па да си терам на крајот сеир од страна.Е тогаш навистина ке немаат.

да се надоврзам на темава ...
стварно и мене не ми се јасни тие луге што само кукаат кукаат и никако да умрат бе !(shake) - тој што стварно нема, не мора да се жали, се гледа - човечки е да му се помогне на таков човек/семејство ... ама другиве ... како бе не им се запалат куќите (па тек тогаш стварно да немаат), не ги прегази некој автобус на пешачки или не се испотепаат по дома ... што корист имаат од тоа да кукаат, а имаат - да не мислат дека некој ке им даде пари за да можат да си ги стават под перница !? или кукаат за да не им бара некој пари !? само песимизам и негативна енергија шират ... а како што кажа МериС. ... никој од тие што кукаат не се без нова добра кола, без добар одмор ... без викендица или уште еден стан кој го издаваат под кирија !!! шоу се лугево
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест
Статус
Затворена за нови мислења.