Книги кои НЕ би ги препорачале!

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Да. 90 % од книгата е кој со кој се скарал, кој бил болен, па глупостите на онаја госпожана од другото семејство со нив шо е. Не знам.. Премногу монотона ми е. Сакам книга во која постојано ина нешто ново :)
Па добро, во книгата е опишан живот на неколку семејства што се кријат во таван на една куќа,и тоа неколку години.Колку нови работи би можело да има?Ама добро за вкусови не се расправа:). Мене една реченица ми остана во глава од таа книга "Човекот по дух е голем, а по постапките мал!"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
29
Па добро, во книгата е опишан живот на неколку семејства што се кријат во таван на една куќа,и тоа неколку години.Колку нови работи би можело да има?Ама добро за вкусови не се расправа:). Мене една реченица ми остана во глава од таа книга "Човекот по дух е голем, а по постапките мал!"
Ок се слагам со тоа дека нема стварно шо да се случува но сепак јас лично сакам подинамични книги.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас книгите на Агата Кристи не би ги препорачала, едноставно тој тип на криминалистички романи ми се тапа . . . убиецот е секогаш тој што не си ни помислил дека е, а целата книга се вртка во круг околу ништо .. без врска искрено, барем според мене :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Hip.Hop_MKD

Лејди М

Нов член
20 април 2012
16
15
3
39
Скопје
За секоја книга има читател:) Можам да набројам повеќе од 100 кои не би ги препорачала, но некому можеби ќе му се допаднат баш тие.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mermaid

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
„Ќерката на чуварот на спомените“-Ким Едвардс. Премногу непотребни описи. Премалку чувства кога мајката за прв пат си ја виде ќерката. Не знам...Ветуваше многу на почеток, но потоа приказната е уништена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Black Mamba

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
"Вештерката од Портобело" - Паоло Коелјо
"Гордости и предрасуди" - Џејн Остин
" Окултната магија на третиот рајхт"(puke)
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
32
Western Sky, Land of Oz.
Јас книгите на Агата Кристи не би ги препорачала, едноставно тој тип на криминалистички романи ми се тапа . . . убиецот е секогаш тој што не си ни помислил дека е, а целата книга се вртка во круг околу ништо .. без врска искрено, барем според мене :)
Колку само не е така.... Прочитај ги Десетте мали индијанци, Бледиот коњ , Бескрајна ноќ, Отворени карти итн. А многу од нив не се баш карактеризирани со убиства како што се Големата Четворка, Непозната дестинација , Кој ќе го фати бранот....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and The Tramp

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
"Вештерката од Портобело" - Паоло Коелјо
"Гордости и предрасуди" - Џејн Остин
" Окултната магија на третиот рајхт"(puke)
Ај првово и третово некако премногу се трт мрт литература... Но болдов? Зошто?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin and Nightmare_f

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Ај првово и третово некако премногу се трт мрт литература... Но болдов? Зошто?

таа посебно не ја препорачувам...таа книга ми е најдоле на листата ама ај ја пишав втора :)
и ќе додадам книгата може е убава КОГА БИ БИЛА ЦЕЛОСНА , ама јас ја имам купено од издавачката куќа Ѓурѓа(од една голема книга прават 10 мали и содржината е надавана)...па можеби затоa :) токму таа книга ми е најдоле на листата
бај д веј...ако сакаш и ќе ти ја подарам...ми ги грди книгите у редот на полицата :mad: