Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Го прочитав пофалното писмо за Кирил од Климент и ништо не разбрав. :nah Па ништо не се разбира, а изгледа и за писмена ќе било. :stomp
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Го прочитав пофалното писмо за Кирил од Климент и ништо не разбрав. :nah Па ништо не се разбира, а изгледа и за писмена ќе било. :stomp
/
Мислам дека во прирачникот за матура е убаво објаснет, па ако ти треба побарај го таму, само не сум многу сигурна дека го имаше, за Црноризец Храбар знам сигурно имаше ама мислам дека и за браќава имаше. :)

СДК
Прикрај сум со семинарскава уште заклучок и не цела страна. Утре изгледа готова ќе сум :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
/
Мислам дека во прирачникот за матура е убаво објаснет, па ако ти треба побарај го таму, само не сум многу сигурна дека го имаше, за Црноризец Храбар знам сигурно имаше ама мислам дека и за браќава имаше. :)

СДК
Прикрај сум со семинарскава уште заклучок и не цела страна. Утре изгледа готова ќе сум :cool:
А има некаде на нет прирачник за матура, ја сум 1ва година средно и во книгите не е убаво објаснето.
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Туука сум кумо тука...Ич да не ми се секираш...Ко што гледам по аватаров јас сеа и дете ке крстам? (happy)
Да да па затоа прашав каде си ете фустанот беше избран и фризурата а и детето е тука :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сдк ама нека не ми замерат ама многу офф топици во последно време по темиве:rolleyes или ај не сакам да кажам туку сакам да прашам:giggleили мене така ми се чини?Поготово во кафе муабет темите:skip
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мила К. and Bum-Bum

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Сакам да кажам дека ом да спијам...ми се :cenzura и ден и се..... лав ју ол
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma
Статус
Затворена за нови мислења.