Чет муабети (ти реков-ми рече)

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Почна да ја користиш финтата:DD
Значи тука сум спорела за таа финта, знам некаде зборев ама се мислев дали не беше на фб но штом ти знаеш тука било 100% :D
Па почнав што да правам немав друг избор :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Значи тука сум спорела за таа финта, знам некаде зборев ама се мислев дали не беше на фб но штом ти знаеш тука било 100% :D
Па почнав што да правам немав друг избор :D
Со мене збореше во СДК мислам:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Nema da znaev kolku ima omraza vo ovoj narod sto zivee na ova malo parce zemja so golemina na edno kinesko selo, da ne bese fb i komentarite i statusite polni so gnev, omraza, loshotija i se zaradi svojot dgep.Siromashtijata pravi najgolema mizerija na dushata. Se sramam sto vi pripagjam razulaveni kucinja na Grujo, Zaev, Ahmeti,i na site sto go podelivte covekot i sto go hranite loshiot volk vo covekot.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Nema da znaev kolku ima omraza vo ovoj narod sto zivee na ova malo parce zemja so golemina na edno kinesko selo, da ne bese fb i komentarite i statusite polni so gnev, omraza, loshotija i se zaradi svojot dgep.Siromashtijata pravi najgolema mizerija na dushata. Se sramam sto vi pripagjam razulaveni kucinja na Grujo, Zaev, Ahmeti,i na site sto go podelivte covekot i sto go hranite loshiot volk vo covekot.
Веруј ми, поради ваквиве гнасотилаци што се крчкаат веќе одамна ради сиромаштија и продавање национализам за ич пари, бев принуден да ставам одредена гругпа на блиски личности на стенд бај (инаку многу ретко го правам тоа).
Прв пат после толку долго време наоѓам работа, жонглирам со смени, едвај се снабдувам со слободно време кое на почетокот имав желба да го поминам со дотичните, но нивната жед за терање на политички муабет пред кооперација, како и генерализирање на одредена група на етникум, народ кој има различен став од обата табора (дрвењето „ако не си со нас тогаш си против нас“) и што е најтрагично повик на јавен линч ме разоружа комплетно и ја изгубив итака кревката верба во тие личности. Се` си викам ќе им помине, од друга страна па ги жалам што се толку „преоптоварени“ со лажните прикази што им се сервираат преџвакано од главниот кривец преку медијатори кои себе си се нарекуваат естрадни уметници, новинари, експерти.
Се надевам овој гнасотилак ќе се измие некако, луѓево ќе се порават колку толку во некоја посмирена ненормала.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Znaes li kolku mu treba na eden covek : eden grst hrana kolku spoeni dlanki, 2-3 obleki, cist krevet, cist vozduh i ljubov.I namesto site da ja spodeluvaat ljubovta megju sebe, tie se borat za marka za besna kola, za 10 kreveti za 100 kuki, za pari na konto za 10 odnapred generacii....No sto od toa ke ponesat so sebe? Vo dva metra pod zemja i oblekata na sebe e mnogu. Totalno bolni lugje koi treba da se zatvoreni vo institucija i da se lekuvaat. Bolesta na umot e najteshkata bolest od koja sporo se umira(osven samoubistvo) no koja moze da gi unisti zivotite vo radius od kilometri posebno ako se sedi vo fotelja. Trend vo umetnosta na ziveenjeto e minimalizam vo se.
Za proba obidete se i ke go pocuvstvuvate ubavoto. Se sto e poveke od toa spodelete.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Самите ние сме криви,ни Грујо ни Заев не ни е крив,народот се плаши да излезе да демолира се да се седне во штаб на сред прес,да се влезе во влада кога заседава,кој ќе го спречи сето тоа што некој го прави против народот или ќе го прави во иднина кој ако не ние,романциве го блокираа цел Букурешт веќе месец или 2,нема многу што да се филозофира,не функционира народот тоа е повеќе од јасно,а лекот е тука друг нема,може само да се тешиме..
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Форумов е празен, нема многу членови за жал, но....се чувствува многу љубов во него, машалааааааааааааа..убаво;)
Љубав је свуда око нас. Запази песна. :igra

Уживаме во бенефитите на технологија. Виртуелно се дружиме, се спаруваме, се љубиме итн. Сосема легитимно е да си најдеш сродна душичка на форум и да ја растуриш од љубење и згужваш од гушкање. :D (y)

Мисти ти кого си најде од форумов? Причај малена. :giggle
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Форумов е празен, нема многу членови за жал, но....се чувствува многу љубов во него, машалааааааааааааа..убаво;)
Започни некоја интересна тема поврзана со љубов и секс, одма ќе се активираат:DD