Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Голема желба ми е со трактор да се возам, низ Ушици да поминам со него, да ми завидуват сите :pusi
А чим те бива за готвење то е најважно, права жена а не како овие денешниве, растурикуќи...А да, да не заборам дека голфо е дизел и има кука за приколка назад...

Од Ушици ќе возиш низ 7ми Јули па од кај Јавор на кружнио тек, после право, па од кај Гроздо десно и ќе си паркираме кај кладилнците. Ќе пишиш едно ливче посекако тука сНе. Лелеее таман и на тракторо мој има. Ете сме како си уживаме после добра партија
two-tractor-cats-S.jpg
многу ќе се сакаме, нека пукнат душманите и Комитите :*
Исто честит да ни е празнико Свети Трифун, јас со тебе би го славела ама ми е страв од ногу пиење да не ме фати генот секое сабајле ракија да пијам. Ти купив нешто многу убо исто како и ти шо си. Вечер врли една кока кола в лим ти пијај виска :*
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
да не ме разбереш погрешно @Ѕвездичка знам како е кога со некој ќе прекинеш секаков контакт но нешто останало недоискажано. И според муабетите погоре гледам дека и двајцата имате нешто што не сте успеале да си го кажете, па затоа од што знам како е не дека ве сожалувам таман работа :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Музи си се сите тројца. Јас во тројка ги замислувам. Не е никаква навреда ова, напротив комплимент за писателите на форумчето :zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*