Сакам да кажам/Сакам да прашам

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Те немаше кога се расправавме за Исусовите заповеди .. требаше таму да се вклучиш ..
Инаку почлитувај ги и ке добиеш внатрешен мир, ке се добиеш себе и се друго ;)
Been there, done that !
Исусовите, индијанските или божјите?
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
43
Без разлика дали врне или не , организацијата во Македонија пат или кој и да е под кого и да е за греота е , нема врска тоа дали шлајфува или не , за да ти како институција односно како држава овозможиш да биде безбеден патот треба да ги организираш односно координираш луѓето на терен , има капацитет да бидат тие најкритични делови чисти ,а кога сме кај стража луѓето ја знаат на памет и секогаш била чиста , ако нешто чистат како што треба тоа е Стража , зборот ми беше дека кон Петровец автопатот вчера сабајле во 8 не бил згазен од нога ,а камо ли од кола или па некој да го дотера тоа , па ај да загине некој ако не ...
Јас тоа не го разбирам

Стража сабајлево. Исчистено, но не е сепак за тешки товарни возила. Благодарност до Македонија пат што го средила патот за да се оди горе за Водици.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Исусовите, индијанските или божјите?
Добро де, демек божји .. :D Не сум по религијата, верата.
Но како и да е и тие и тие заповеди се супер за следење, сите симполизираат прочистување телото, на животот на светот, воздигнување на духовноста а снижувње на материјалноста и егото, така да бујрум ако си за медитација ^_^
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Стража сабајлево. Исчистено, но не е сепак за тешки товарни возила. Благодарност до Македонија пат што го средила патот за да се оди горе за Водици.

Годинава во снег ке се фрлаат по крстот ? :D :D .. Нова традиција,
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Добро де, демек божји .. :D Не сум по религијата, верата.
Но како и да е и тие и тие заповеди се супер за следење, сите симполизираат прочистување телото, на животот на светот, воздигнување на духовноста а снижувње на материјалноста и егото, така да бујрум ако си за медитација ^_^
Јас мислев индијанските:D
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Без разлика дали врне или не , организацијата во Македонија пат или кој и да е под кого и да е за греота е , нема врска тоа дали шлајфува или не , за да ти како институција односно како држава овозможиш да биде безбеден патот треба да ги организираш односно координираш луѓето на терен , има капацитет да бидат тие најкритични делови чисти ,а кога сме кај стража луѓето ја знаат на памет и секогаш била чиста , ако нешто чистат како што треба тоа е Стража , зборот ми беше дека кон Петровец автопатот вчера сабајле во 8 не бил згазен од нога ,а камо ли од кола или па некој да го дотера тоа , па ај да загине некој ако не ...
Јас тоа не го разбирам
Абе бегај, биле вработени т.е. пуштени на терен 180* лица ако не се лажам низ цела македонија. стави ги по 3-ца во камион = 60 камиони. Доволно се за да биде исчистена Македонија? Не би рекол.
Не е само за патот туку воопшто не е подготвена Мкд за вакво време - невреме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Mnogo Bitno

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
"Исто е, ама не е исто“. После долго мислење, Мујо се предава и Хасо почнува да му објаснува: „Е, па, Мујо, тоа е кога сега јас би го ставил мојот пенис во твојот задник. Во тој момент и ти имаш пенис во задник и јас имам имам пенис во задник. Е, тоа е исто, ама не е исто“.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не е дупли профил, плус сама си се пријавив и реков дека лозинката на профилот ми е заборавена и неколку пати се пријавив ама на мејл не ми пративте повратно ништо..сам гледаш дека никот Мистерија не е баниран, седи отворен и не се користи.
Мислам дека еднаш и ти праша за мене каде сум, каде исчезнав а сега сакаш одма да ми поделат бан:D(дали нешто друго знате овде на форумов освен банови и делење на казнени да ставате:^))
Јас мислам дека има еден профил diva orhideja кој е баниран. Случајно тој да не е твој??