Сакам да кажам/Сакам да прашам

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Се согласувам со тебе, треба да си најдат малку работа и да не дремат бадијала. Пример да почнат да делат банови на дупли јузери.
Не е дупли профил, плус сама си се пријавив и реков дека лозинката на профилот ми е заборавена и неколку пати се пријавив ама на мејл не ми пративте повратно ништо..сам гледаш дека никот Мистерија не е баниран, седи отворен и не се користи.
Мислам дека еднаш и ти праша за мене каде сум, каде исчезнав а сега сакаш одма да ми поделат бан:D(дали нешто друго знате овде на форумов освен банови и делење на казнени да ставате:^))
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Не е дупли профил, плус сама си се пријавив и реков дека лозинката на профилот ми е заборавена и неколку пати се пријавив ама на мејл не ми пративте повратно ништо..сам гледаш дека никот Мистерија не е баниран, седи отворен и не се користи.
Мислам дека еднаш и ти праша за мене каде сум, каде исчезнав а сега сакаш одма да ми поделат бан:D(дали нешто друго знате овде на форумов освен банови и делење на казнени да ставате:^))
Па најголемата, најмоќната функција им е тоа ... јбг ... паст че влада некад
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Го сакам звукот на снегот кога се топи. It's music to my ears to hear and see the snow dying т.е. melting. :D

Некааааад, а када !?:D
Кога се нови избори?:)
Сакаат избори за да ги украдат пошто повеќе нема технички министри од сдсм во оваа влада каква и да е, а нестабилна е у пм.

Заев треба да престане да тактизира и да изиграва пичкица и треба да ја заврши работата со овие бандити и да ги докрајчи! Не ми се верува дека за 500 милиони евра се продал да си ќути и трае. Лупам онака цифра од памет, ама сигурно со многу нули е. :D

Политиката е ку*ва најголема на свет! Секојдневно ја гледаме на тв! :D
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
43
Зошто сите викате "Христос се роди"? Зошто директен говор? Зар сте биле лично таму пред 2000 години? Како тоа тврдите дека сте биле сведоци?

Sent from my Redmi 3 Pro using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Зошто сите викате "Христос се роди"? Зошто директен говор? Зар сте биле лично таму пред 2000 години? Како тоа тврдите дека сте биле сведоци?

Sent from my Redmi 3 Pro using Tapatalk
Боље не ја отварај пак темава, лошо ке си поминеш, не за друго ке те изнервираат со глупоќата и ке ти го уништат денот ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
43
Ма јок, не се нервирам уопште. Ме интересира одговорот. Зошто тоа се прави. Зошто такви работи.

Sent from my Redmi 3 Pro using Tapatalk
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Ма јок, не се нервирам уопште. Ме интересира одговорот. Зошто тоа се прави. Зошто такви работи.

Sent from my Redmi 3 Pro using Tapatalk
Така се научени, адет било тоа, дури се и лутат ако не им возвратиш со навистина / ваистина воскресе / се роди ..
Можеби слаби мозоци за да сфатат дека тоа е чиста глупа измишљотина и дека господ нема да им се налути ако не го речат тоа .. хехе
Традиции, морали, обичаи пренесени од колено на колено е најглупото нешто што постои кај нас интелектуалниот и интелигентниот човек.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
43
Уопште не сакав да отиде муабетот во тој правец. Мене ми е сето тоа јасно и без упатување на зборови кои некого ќе навредат. Не ми беше целта провокација. Целта ми беше дискусија.