Сакам да кажам/Сакам да прашам

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
2000 мислења ретко која тема (освен општите) стигнала на форумов. Еве на пример на @Outrider темите за авијација стојат со по едно мислење во нив, во моите теми во музика скоро никој не коментира. Ако нешто сакаш да подискутираме на форум никој не ти брани да отвориш тема. Е сега не можеме членовите да ги тераме со сила да пишуваат, сепак не сме до толку моќни да даваме локумчиња и кафе за секое мислење : )
Погрешно сум сватена.. Очигледно. Фала Богу, никого не можам со сила да го натерам и не сакам. Сакав да кажам дека има круг на пријатели (ПР ВЕЛАМ) фб, скајп. Меѓусебно се познаваат знаат лик, име презиме.. Тоа се нарекува пристрасност, кога те интересира само она од ,,милите,, да речам . А јас и ваквите како мене што не кажуваат ништо за себе...
Мој впечаток. Не мора да значи дека е вака ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Погрешно сум сватена.. Очигледно. Фала Богу, никого не можам со сила да го натерам и не сакам. Сакав да кажам дека има круг на пријатели (ПР ВЕЛАМ) фб, скајп. Меѓусебно се познаваат знаат лик, име презиме.. Тоа се нарекува пристрасност, кога те интересира само она од ,,милите,, да речам . А јас и ваквите како мене што не кажуваат ништо за себе...
Мој впечаток. Не мора да значи дека е вака ;)
фала богу дека после одреден период стекнуваш круг на пријатели овде, па им даваш приоритет на нивните мислења, бидејќи имате слично размислување, ти се допаѓа нивниот вкус за музика, фото, филм, одредена област и слично. И ова не е само овде, туку општо во животот, се дружиш со оние што имаш слични интереси, што ти се интересни ликови, што те прават среќни, те исполнуваат итн итн.
Уште си нова, така што не се секирај и ти ќе си стекнеш круг на пријателчиња.(wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
фала богу дека после одреден период стекнуваш круг на пријатели овде, па им даваш приоритет на нивните мислења, бидејќи имате слично размислување, ти се допаѓа нивниот вкус за музика, фото, филм, одредена област и слично. И ова не е само овде, туку општо во животот, се дружиш со оние што имаш слични интереси, што ти се интересни ликови, што те прават среќни, те исполнуваат итн итн.
Уште си нова, така што не се секирај и ти ќе си стекнеш круг на пријателчиња.(wave)
Точно се согласувам со напишаново ама сепак имам впечаток пр 10 души сте ,,единка,, и крај :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
фала богу дека после одреден период стекнуваш круг на пријатели овде, па им даваш приоритет на нивните мислења, бидејќи имате слично размислување, ти се допаѓа нивниот вкус за музика, фото, филм, одредена област и слично. И ова не е само овде, туку општо во животот, се дружиш со оние што имаш слични интереси, што ти се интересни ликови, што те прават среќни, те исполнуваат итн итн.
Уште си нова, така што не се секирај и ти ќе си стекнеш круг на пријателчиња.(wave)
Заборави да додадеш и круг на непријателчиња, со оглед на тоа колку сте благонаклонети и куртоазни кон новодојдените членови.:D
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Заборави да додадеш и круг на непријателчиња, со оглед на тоа колку сте благонаклонети и куртоазни кон новодојдените членови.:D
извини рибо. :zelen Туку ако не ти ваља овде, знам друг форум кај што се далеку понепријателски со нови членови. И кога одиш во непозната средина не можеш да очекуваш сите да се пријателски настроени, зашто си нов и не те познаваат. И кучето лае на непознати. :giggle
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
извини рибо. :zelen Туку ако не ти ваља овде, знам друг форум кај што се далеку понепријателски со нови членови. И кога одиш во непозната средина не можеш да очекуваш сите да се пријателски настроени, зашто си нов и не те познаваат. И кучето лае на непознати. :giggle
Па у *! :D Баш со новите треба да си љубезен да му дадеш волја да остане, да се заинтересира за се.. Дај молим те.. А не ти им се фрлаш в гуша човек и да не сака ке се исплаши и ке се ограничи!! :D;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
извини рибо. :zelen Туку ако не ти ваља овде, знам друг форум кај што се далеку понепријателски со нови членови. И кога одиш во непозната средина не можеш да очекуваш сите да се пријателски настроени, зашто си нов и не те познаваат. И кучето лае на непознати. :giggle
Кучето лае најмногу на познати, на нив им се радува.....кажи кој е тој друг форум,баш ме интересира па да се зачленам таму??
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Па у *! :D Баш со новите треба да си љубезен да му дадеш волја да остане, да се заинтересира за се.. Дај молим те.. А не ти им се фрлаш в гуша човек и да не сака ке се исплаши и ке се ограничи!! :D;)
опрости извини. :zelen
Кучето лае најмногу на познати, на нив им се радува.....кажи кој е тој друг форум,баш ме интересира па да се зачленам таму??
па и не би рекол. Ја знаеш народната Шарко не лае на домашни? :rofl П.с. еден магичен форум со име на храна. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
опрости извини. :zelen

па и не би рекол. Ја знаеш народната Шарко не лае на домашни? :rofl П.с. еден магичен форум со име на храна. :D
:roflнеможам да одгов(talk)рам :rofl ми се смеат рацете на ова што го читам(додуше се обидувам да не те гледам по гаките)ама Саладинчо едвај чекаше да ти (y)
Уф колку сте понекогаш глупо забавни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°