Сакам да кажам/Сакам да прашам

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Сега се очекува лајкои на постот на егзи, а половина од тие што го лајкнале ко така, треба сами од себе и на себе да се гадат.
Ама самокритика кај народецов -јок. (facepalm)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Сега се очекува лајкои на постот на егзи, а половина од тие што го лајкнале ко така, треба сами од себе и на себе да се гадат.
Ама самокритика кај народецов -јок. (facepalm)
Тешки зборови кажа, зошто некој би се гадел сам од себе??? Убаво беше кажано, не те разбирам само тебе кај улетуваш и зошто??
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Тешки зборови кажа, зошто некој би се гадел сам од себе??? Убаво беше кажано, не те разбирам само тебе кај улетуваш и зошто??
Не планирам да разлагам, се` што мислев, кажав погоре.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
За во локален бутик, лупнале 9000 плата за 6 работни дена неделно во чкљ време, па и CV и мотивационо писмо треба.
Ти мене мотивационо да ми пишеш за тие услови.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Edvaj ve iscitav,masala nad 20 strani od posledno vleguvanje.
Sto raboti sakav da kazam,ama deveesetina gi zaboraviv citajki.:zelen

Aj da se preispitam sto zapamtiv.(nema da e nisto pametno,racunaj deka imam staveno spjler,za epten na koj mu e dosadno pa da utepa nekoja minuta.
Moze treba vo soodvetna tema za analiza na forumdjii da odam,ama miluvam tuka.
Gledam temava seuste e sestrana.
Se koristi i kako cet muabeti,i za cestitki i poooozdravi.Koga sum vekekaj niv,od se srce cestitki za novite admini.Zasega se oseka odmasveziot vozduh(se nadevam nema sega da go zagadam.:D
Zaboraviv da kazam deka od cetuvanjeto,epten me iznaseavte so gakite.Ne zemajte ja na zab tolku orhideata,taa ne e losa moma,samo ima poinakvo razmisluvanje mozebi od bagrata,za nekoi raboti samo.Ima pravo so ova za na noz na novite,barem spored mene de.
Mi se dopaga koga @Lady* e vo forma.Trampot da ne e ohriganecot?
Po gakite mi stoi deka e toj.:rofl
Koga vleguvam da ja citam temava,sekogas se nadevam deka ke naidam na nekoj post kako na primer onoj na Marija,isto Outrider niz poslednive nekolku strani.
E onie postovi sto se od tipot,aj videte ova,videte ona,mi odzemaa djabe vreme.Ako sakav da gi znam ke odev vo temata za administracija.
Da pomrcam uste malku ili da se strpam?:unsure :zelen
Koga veke se isturame vo edna tema,da prasam,kaj e @alba ta?
@diva orhideja za naprevarot koj zboruvas nemoj da se nadevas na trofejot,moj e.:showoff :rofl
Se trudam neprekidno da si e moj.:wub :wavespin
Daj da podsoberam i jas gajkive,stara magarica ne me lici na godinite,pa dasi legnuvam.

Vo glavno vlegov da procitam ama sakav i da kazam nesto de,ne samo da ogovaram.

Sum primetila,koga nekoj covek ke go zasakam zaradi negovata smisla za humor,go sakam i tocka.
Znam i da mu zamizam greski,pa duri i da mu opravdam.
A nasproti toa,bas luge koi se trudat navodno na "visoko"da zborat,upotrebuvajki demek zborovi,koi spored niv treba da oznacuvaat deka se nacitani i naobrazuvani,mi se antipaticni.Ete na forumov se dvajca.Maski.
Moze si se vo red lugeto,ama so nivnoto preteruvanje i kaj treba i kaj ne treba,si go pravat svoeto za da se antipaticni.
I da zavrsam so spojlercevo.
Opustete se vo zivotot i bidete si obicnite vie.Prepravajki se da bidete nesto sto ne ste,se stegate i sebe si averuvajte,ja stegate i okolinata.Bidete svoi pa makar i najobicni.So prepravanje ke gi dobiete pocetocite,ama ke go izgubite sekoj kaj koj se trudite da bidete dopadlivi.
Dobra nok od tuka,da ne odam do soodvetnata tema.:zelen
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Сакам едно деноноќие да трае 30 часа или барем сакам да ја немавме таа биолошка потреба за сон без кој не можеме да фуункционираме.
Замислете колку поразлично ќе беше ако не постоеше сонот или ако постоеше ама оптимално време за спиење беше два часа. Или место сон два саати на полнач хахаха
Ама навистина толку нешта да се направат, а толку малку време за се....
барем јас бев добар планер и организатор на време... или магично ја изгубив таа способност или вистина било дека се нема време баш за се што сакаш да имаш.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Имало собиранка
giphy.gif

Да видиш да не веруваш

Драго ми е што имало собиранка, но јас не ни прочитав што сте се договарале инаку и јас ќе дојдев.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@Makedonec има и утре другарче околу 19 мислам ке се дефинира времето ,а и местото пред Маракана ,повеке имаш на тема Собиранки па ако имаш прилика доагај ?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec