Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Кога нешто силно посакуваш целата вселена ствара заговор за да не го добиеш тоа.
Паоло извини ама денес сватив дека ова зборче не ти фали во твојава толку "легендарна и епска'' мисла.
Не сакаш доволно : ))
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Се има своја граница или би прешло во фанатизам
Зависи што,колку сакаш и колку си спремен да работиш на тоа што го сакаш за да го добиеш.
Ако стварно нешто сакаш "сам" ќе си го земеш истото.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Зависи што,колку сакаш и колку си спремен да работиш на тоа што го сакаш за да го добиеш.
Ако стварно нешто сакаш "сам" ќе си го земеш истото.
Извини на искреноста ама ова се тешки клише муабети.Оваа западна мода со вакви мисли толку ме живцира.Да,мислам дека едно дете сираче не сака искрено и од срце потопол дом и некој да го вдоми ама некако тежок е заговорот на вселената во неговиот случај.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Извини на искреноста ама ова се тешки клише муабети.Оваа западна мода со вакви мисли толку ме живцира.Да,мислам дека едно дете сираче не сака искрено и од срце потопол дом и некој да го вдоми ама некако тежок е заговорот на вселената во неговиот случај.
Не беше моабетот за желбата на детето сираче,туку за твојата.
А ако тоа дете сираче навистина сака топол дом,кога ќе порасне ќе биде управуван од таа желба и ќе го створи тој топол дом со семејна атмосфера.
Ако ја изгуби желбата од пред очи и не работи на остварување на истата ќе остане само желба.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Не беше моабетот за желбата на детето сираче,туку за твојата.
А ако тоа дете сираче навистина сака топол дом,кога ќе порасне ќе биде управуван од таа желба и ќе го створи тој топол дом со семејна атмосфера.
Ако ја изгуби желбата од пред очи и не работи на остварување на истата ќе остане само желба.
Да не излезе дека сум дрзок со коментарите сепак ова е муабет и го почитувам секое мислење :)
И тоа сираче е препуштено однапред на пропаст,најчесто во дом каде не расне со родителска љубов,во допир со секаков порок па чисто се сомневам дека ќе порасне во угледен граѓанин во општеството.
Можеби само се наметна прашањето колку сме подготвени да се жртвуваме за да постигнеме некоја желба.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Да не излезе дека сум дрзок со коментарите сепак ова е муабет и го почитувам секое мислење :)
И тоа сираче е препуштено однапред на пропаст,најчесто во дом каде не расне со родителска љубов,во допир со секаков порок па чисто се сомневам дека ќе порасне во угледен граѓанин во општеството.
Можеби само се наметна прашањето колку сме подготвени да се жртвуваме за да постигнеме некоја желба.
Ја погоди битната точка во сета приказна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не знам како тоа дмсат се појави на мојот телевизор но знам дека треба да се преиспитам што видов. Спот на кој се тресат газови во комбинација со чудо од песна и лента под него каде поминува порака од млад културен и секси човек кој бара партнерка за дискретно дружење. Не можел да ја најде во соствената држава па сега ја бара на Балканот и тоа преку порака на нешто вакво. Праф маш.
Кога мислев дека видов баш се дознав дека почнало Големиот брат. Зошто зошто??
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Абе Мијата ослабела ааа, што е убаво кога денот ќе ти започне со вакви позиривни информации. Од секогаш сум си ја сакала како пејачка има многу добар глас, а по ова и ми е пример дека тоа што се сака може да се постигне.


п.с. Не ми се верува дека си најдов решение на сите мои проблеми, гледам и не верувам колку е добро и ефикасно

Domestos%20Pine%20Fresh%202000ml_.jpg
 
Последна промена:

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Оооофф математикооо.. Тешко децава со Кембричојве.. Ние браќа сестри и родители треба да учиме на старост пак.. Оф мори пуста земјо Македонијо, и ти ќе ми се прајш напредна.. Далеку си од EU македончеее .. Ќе се дозбунет пустите деца.. лелеее :D:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape