Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имате тема бе, јас ли да ве учам.
Арно де, темава е општа. Јас си сакав да кажам нешто, ножот се надополни и тоа. Ако е толку проблем 2-3 мислења слободно може да се префрлат во темата.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
SoS!!!
Дали знае некој да ми каже што да правам против забоболка,денес бев на забар ми ги извадија нервите на забот(пулпитис) и сега умирам од болки..
Цела вилица ме боли,главава и ушиве ќе ми прснат..
Освен таблети,чаре?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
SoS!!!
Дали знае некој да ми каже што да правам против забоболка,денес бев на забар ми ги извадија нервите на забот(пулпитис) и сега умирам од болки..
Цела вилица ме боли,главава и ушиве ќе ми прснат..
Освен таблети,чаре?
Ампула аналгин, крши ја и пиј ја. Ќе ти ги олесни маките. Ако можеш комбинирај со уште еден аналгетик за подобар ефект.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ампула аналгин, крши ја и пиј ја. Ќе ти ги олесни маките. Ако можеш комбинирај со уште еден аналгетик за подобар ефект.
Имам само парацетамол и ибупрофен..Ибупрофен не помагал ми рече забарот. Парацетамолот го оставив како последна шанса,сакав нешто на природна база,ако постои.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имам само парацетамол и ибупрофен..Ибупрофен не помагал ми рече забарот. Парацетамолот го оставив како последна шанса,сакав нешто на природна база,ако постои.
Остај сеа природна база вештачка киселина. Трк до најблиска аптека, барај аналгин ампула.
Analgin-Injection-500mg.jpg

Вака некако изгледа, за секој случај да ти оставам слика. Пиј едно вакво и парацетамол плус.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Имам само парацетамол и ибупрофен..Ибупрофен не помагал ми рече забарот. Парацетамолот го оставив како последна шанса,сакав нешто на природна база,ако постои.
Јас читав на интернет дека ибупрофен не помагал во некои ситуации, ама мене ми помогна. Пиј го исклучиво после јадење, никако на празен стомак. Парацетамоли исто така. Стави 2-3 перници зад тебе и легни полуисправено и обиди се да мируваш. Немој да пиеш од цевка затоа што тоа ги иритира непцата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Во кој подфорум се гробиштата за стари никови?
На @Umpuranche цвеќе да му ставам. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena