Сакам да кажам/Сакам да прашам

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Последниве 3 дена сум некако без негатива во мене, освен преѓеска на панаѓур во Д. Капија. Абе на кои будали им давате возачки бре .. не знае како да помине во олкава гужва. Аs I was saying .. без негатива супер било бе. Не сум одвратил на никој, не сум промрчел нешто, it just feels good.
Ај ќе видиме уште колку :D .. Како и да е .. супер е !!
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Изворот не спознава среќа и тага како тешкиот чекор врз цврстиот асвалт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Саκам да κажам деκа те љубам, те саκам, те имам и κе те имам .. Ама знам ли до κога.. Не знам и не саκам да знам зошто сево ова оди надвоρ од κонтρола, не знаеме веќе ни κај сме ни κој сме.. Знаеме ли што сме јас и ти?! Знаеме ли .. Или паκ ќе се сеќаваме само што сме биле κога ни било убаво и κога тρаело и тρаело.....
Сепаκ, неκогаш беше убаво.. Не тρаеше κρатκо, а дали κе потρае.. само Господ знае :(
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
А да се фокусираш на сегашноста?
А не на иднината и на тоа дали ќе потрае или ќе останат само сеќавања? (smoke)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Κаκо κога до пρед месец дена планиρаш иднина а одеднаш станува се напнато, неρвозно неподносливо..
Тешκо е мн јасно деκа е зш неκиш да изгубиш неκого а свесно го пушташ полеκа да оди а не можеш да ρеагиρаш... Знаеш се κај води и можда утρе κе е κρај и паκ упоρно :banghead .. Дали е опсесија или што е нз ама што саκа неκа биде.. Ионаκа животот нема логиκа. Не знаеш дали утρе очи κе отвоρиш жив и здρав....
Сепаκ дали κе се подобρи или κе си оди сеκој по свој пат.. Видечемо κаκо чемо...
Вρеме
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Тибам моторот грд ! Таман после работа тргнав да си одам, на сред пат ми издиши задната гума. За да биде уште полошо, си еба мамата не се пумпаше воопшто. Ама ја средив, некако. Let the 80 KM ride begin !

Edit: мислам ново корисничко име :D ако ми истекне нешто поинтересно од ова, I'll gladly change it !
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and Хоуп*

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Иам една книга за продавање Замок од Кафка во издание на Табернакул скрозн нова е, дупликат ми е, некој ако има заинтересиран инбокс.
Не најдов друга тема,, па во оваа пишувам