Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Шо да се праи, државата фиром ти е тешко срање, дно на дното, а народот...замислен конструкт, ако треба и два милион и пати ќе се повтори...
Од луѓе од твој калибар пати оваа држава,неправедни,нереални манипулатори и серачи и ....тепање, кршење,фрлање со јајца е за побудалена маса народ и не е решение за проблематиката со која се соочуваме.....треба само умно и мирно решение и единство а не вака растргани партиски на сите страни.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не само што лажиш, претерано лажиш. Никој не бил повреден бе, каква лудост.
Иначе што ако го вадат лебот од таа плата, ако имаат барем малку мозок одма би се тргнале, затоа што утре може и нивното дете да е убиено и да го скријат убиството. Пак ќе кажам, не знам каде ќе се кријат после бомбата за Смилковско кога ќе излезат и Албанците на протест. Не сакам да сум на нивно место.
Се додека мислиш дека ке го решиш проблемот на тој начин и со такво размислување, во државата ке има немири и нечии мајки ке плачат....ама не ти замерувам,толку ти дал господ ум.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Од луѓе од твој калибар пати оваа држава,неправедни,нереални манипулатори и серачи и ....тепање, кршење,фрлање со јајца е за побудалена маса народ и не е решение за проблематиката со која се соочуваме.....треба само умно и мирно решение и единство а не вака растргани партиски на сите страни.

od takfi ne bidue drzaa hehe од друга страна убијци на деца, врв на државна власт која се обидува да заташка садистичко убиство на дете кое молело за живот - од страна на цајкан, општ грабеж, масовно иселување, корупција од епски размери, Ниче Македон, полнење оф-шор сметки и масовна партизација на сите сегменти од општеството - тоа е тој здрав темел на кој се базира фиром ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
od takfi ne bidue drzaa hehe од друга страна убијци на деца, врв на државна власт која се обидува да заташка садистичко убиство на дете кое молело за живот - од страна на цајкан, општ грабеж, масовно иселување, корупција од епски размери, Ниче Македон, полнење оф-шор сметки и масовна партизација на сите сегменти од општеството - тоа е тој здрав темел на кој се базира фиром ...
Абе ти ептем си влезен у филм,мореееееее и сценарио направи.....каде го слушна детето кое молело за живот!?Не пали оган,сам ке се изгориш еден ден,и ако не ти се допаѓа овој фиром ,што уште дремеш тука???Каков што си циник,никој нема да те трпи два дена,ке те избркаат од секоја држава каде и да одиш.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Абе ти ептем си влезен у филм,мореееееее и сценарио направи.....каде го слушна детето кое молело за живот!?Не пали оган,сам ке се изгориш еден ден,и ако не ти се допаѓа овој фиром ,што уште дремеш тука???Каков што си циник,никој нема да те трпи два дена,ке те избркаат од секоја држава каде и да одиш.

Гневот на фиром-хунзата :rofl


цитат од женава сведок на лице место - `детето молеше не ме тепајте не ме тепајте`
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Оди ЛЕЧИ СЕ психопату:rofl

Колега на син ти крвнички тепал дете кое го молело за живот без никаква причина, лешот заедно со неколку колеги го оставиле настрана и цел државен врв се обиде да го заташка случајот, тие се фактите...
Само да се напомене дека таткото на убиеното дете си го одзел животот после сите тие настани, два живота со еден удар на партиските морони (иако тоа е само врв на ледениот брег, којзнае колку слични случаи се успешно заташкани)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Абе Орхидејче .. ќе дојде ли ден кога ќе сфатиш дека никој никогаш тука не те навредил, туку ти си таа која секогаш ги почнува кавгите и ти си таа која што е секогаш „во право“ ? Ќе ти светне ли еднаш таа сијаличката во глава што ја имаш ? Ќе ја чукнеш ли главата еднаш и да речеш, чекај бе .. само јас сум на онаа негативната страна, сите инаку викаат а јас сум против сите, како може јас да бидам во право ? Како може да ти чини вакво нешто во државава ? Како ?

Он на темава: Жал ми е за другаров кој ќе оди на 17ти на протести. Нема да бидам во скопјево за да го дружам. Ама страв ми е за него мајке му ... секакви будали и ненормални има таму, да не му се случи нешто бе .. шо му треба таа работа :/
Ненормални се ептен мајке му .. со кој ум тепаат луѓе ко ненормални бе еј. Нели треба тие да се грижат за народот ? м? Колку што гледам се грижат за власта. Eбате демократијава ебате. Ни Д нема од демократија во државава.

Оф: Дискусијава за протестите го раздвижи форумов. Само да не бидат тргнати мислењава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and MATEJA

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Оди ЛЕЧИ СЕ психопату:rofl
Човекот ти даде докази ти го навредуваш, тоа го прави само некој кој не знае што да каже па ајде ќе му кажам дека е психопат. Не знам што добиваш за да пишуваш вакви глупости и да ја браниш власта. Значи единствено решение е граѓанска војна, друго нема. Полицијата тепа и убива БЕЗ причина, преку ден се мирни за да соберат материјал да пуштат на сител и да лажат, а кога ќе падне мрак удираат по се што мрда. Жени, деца, стари, млади не е битно, битно да се тепа и да се апси. И ти ова го браниш? Ако барем малку размислуваат со тој цајканскиот мозок нема да тепаат и ќе се придружат на протестот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе Орхидејче .. ќе дојде ли ден кога ќе сфатиш дека никој никогаш тука не те навредил, туку ти си таа која секогаш ги почнува кавгите и ти си таа која што е секогаш „во право“ ? Ќе ти светне ли еднаш таа сијаличката во глава што ја имаш ? Ќе ја чукнеш ли главата еднаш и да речеш, чекај бе .. само јас сум на онаа негативната страна, сите инаку викаат а јас сум против сите, како може јас да бидам во право ? Како може да ти чини вакво нешто во државава ? Како ?

Он на темава: Жал ми е за другаров кој ќе оди на 17ти на протести. Нема да бидам во скопјево за да го дружам. Ама страв ми е за него мајке му ... секакви будали и ненормални има таму, да не му се случи нешто бе .. шо му треба таа работа :/
Ненормални се ептен мајке му .. со кој ум тепаат луѓе ко ненормални бе еј. Нели треба тие да се грижат за народот ? м? Колку што гледам се грижат за власта. Eбате демократијава ебате. Ни Д нема од демократија во државава.

Оф: Дискусијава за протестите го раздвижи форумов. Само да не бидат тргнати мислењава.
Никој не може ништо ако има масовност, колку сакаат нека се ненормални треба само да не им се бега затоа што тогаш се најсилни.