Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Спречен сум да одам од здравствени причини за жал. Син ти колку деца истепа вчера? Денес пак ќе тепа или се спрема да убие некое дете?
Само на кутриот алтаир може твоиве гнасотии да му се допаднат.Кога би имала син цајкан би му рекла такви како тебе подјадувачи , провокатори и дезинформатори и незнам како да те наречам уште, ама не сум видела човек толку да збори само против своја држава, свој народ,....ти си еден негативец невиден овде...џабе си интелигентен ама кога ке отвориш уста исто како дрисла да ја преселиле.Кукавички од форум да се чаталиш а во реалниот живот гарант под кревет ке се сокриеш.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ова не е нормално, колку лаги изнакажаа на сител тоа чудо. Пак се обидуваат да го направат партиски протестов значи толку луд народ не сум видел. Прикажуваат снимки демек полицијата е тепана и тоа пази, од ПЛАСТИЧНИ шишиња, а не прикажуваат снимки од библиотеката кога им влегле на сите како во Мортал Комбат.
Финтата е што народот нема balls да застане и да не бега, протести со шишиња и цвекиња и шминкање не се прават, треба да се удри јако по ретардите, ниеден да не остане. Па уште има луѓе што веруваат дека е монтирано, ама добро на нив им е испран мозокот.
Се надевам ќе се освести народот и ќе им се спротистави, а врвот ќе биде кога ќе се објави бомбата за Смилковско, е тогаш нема кај да се кријат, тогаш треба се да се згази и цајкани и специјалци и се.
Други треба да се газат,полтичари,судии....
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Само на кутриот алтаир може твоиве гнасотии да му се допаднат.Кога би имала син цајкан би му рекла такви како тебе подјадувачи , провокатори и дезинформатори и незнам како да те наречам уште, ама не сум видела човек толку да збори само против своја држава, свој народ,....ти си еден негативец невиден овде...џабе си интелигентен ама кога ке отвориш уста исто како дрисла да ја преселиле.Кукавички од форум да се чаталиш а во реалниот живот гарант под кревет ке се сокриеш.
Секој би се сокрил кога ќе му се пуштат 30 годишни волови со 20 кила заштитна опрема на нив, џабе јас ќе стојам кога позади мене нема никој, ама не секој би се сокрил ако позади него застанат сите протестанти, а тоа верувам ќе се случи за брзо.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Само на кутриот алтаир може твоиве гнасотии да му се допаднат.Кога би имала син цајкан би му рекла такви како тебе подјадувачи , провокатори и дезинформатори и незнам како да те наречам уште, ама не сум видела човек толку да збори само против своја држава, свој народ,....ти си еден негативец невиден овде...џабе си интелигентен ама кога ке отвориш уста исто како дрисла да ја преселиле.Кукавички од форум да се чаталиш а во реалниот живот гарант под кревет ке се сокриеш.

Не е кукавички туку е лицемерно и мене ми е навистина жал што не можам да учестувувам :(
Meh, од лично искуство знам колку тежи пендрек ама тоа е друг муабет, не е важно сега, важно е што син ти сега тепа деца за да продолжи криминалната банда да прикрива убиства на деца, да краде и да носи вреќи пари во Белиз и Кипар али тоа е, секаде полицијата е иста мање више, до крај со режимот, цајкани го штитеа и Чаушеску и Бокаса и Иди Амин и Мусолини и Милошевиќ и куп други манијаци и геноцидални креатури...

Инаку немам ниту своја држава ниту свој народ, внимателно бирам со кого се дружам и контактирам, сигурно не со некого само заради тоа што бил хунза-фиромец, арнаут, четник, циган или цинцар...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Што не се тргнат полицајците тогаш? Зошто тепаат кого стигнат?
ил на нивно место
Ајде размисли или стави се во нивна положба на цајканите,што би правел да си на нивно место, пази само,лебот го вадиш од таму и раниш фамилија.Работам во здравство и точно знам и не лажам дека ниеден цивил не беше повреден.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не е кукавички туку е лицемерно и мене ми е навистина жал што не можам да учестувувам :(
Meh, од лично искуство знам колку тежи пендрек ама тоа е друг муабет, не е важно сега, важно е што син ти сега тепа деца за да продолжи криминалната банда да прикрива убиства на деца, да краде и да носи вреќи пари во Белиз и Кипар али тоа е, секаде полицијата е иста мање више, до крај со режимот, цајкани го штитеа и Чаушеску и Бокаса и Иди Амин и Мусолини и Милошевиќ и куп други манијаци и геноцидални креатури...

Инаку немам ниту своја држава ниту свој народ, внимателно бирам со кого се дружам и контактирам, сигурно не со некого само заради тоа што бил хунза-фиромец, арнаут, четник, циган или цинцар...
Дружи се ако сакаш и со црн ѓавол ама овде на форумов прекипеа твоите офирања за државава и народот, прочитај се сегде каде има твое мислење,едно те исто по милион пати.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дружи се ако сакаш и со црн ѓавол ама овде на форумов прекипеа твоите офирања за државава и народот, прочитај се сегде каде има твое мислење,едно те исто по милион пати.

Шо да се праи, државата фиром ти е тешко срање, дно на дното, а народот...замислен конструкт, ако треба и два милион и пати ќе се повтори...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
ил на нивно место
Ајде размисли или стави се во нивна положба на цајканите,што би правел да си на нивно место, пази само,лебот го вадиш од таму и раниш фамилија.Работам во здравство и точно знам и не лажам дека ниеден цивил не беше повреден.
Не само што лажиш, претерано лажиш. Никој не бил повреден бе, каква лудост.
Иначе што ако го вадат лебот од таа плата, ако имаат барем малку мозок одма би се тргнале, затоа што утре може и нивното дете да е убиено и да го скријат убиството. Пак ќе кажам, не знам каде ќе се кријат после бомбата за Смилковско кога ќе излезат и Албанците на протест. Не сакам да сум на нивно место.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider