Сакам да кажам/Сакам да прашам

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тој вториот ќе даел половина пари во добротворни цели и му се заканува затвор од 4 години поради тоа што не кажал дека имал повреда на рамото. Ваљда поради парите преќутел. :eek
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Интересен феномен...

executie-ceausescu.jpg


nicolae_ceausescu_elena-execution.jpg


Вистинска снимка на ликвидација на пар паразити кои владееле со Романија долго време.
Феноменот е како до пред многу кратко време пред стрелањето овие ликови биле апсолутна власт, страв и трепет, одлучувале за судбината на милиони, доларски милијардери со приватни џетови и замоци... и одеднаш... завршуваат со еден клип од АК-47, неславно, пред ѕид на некаква стара зграда, веројатно не очекувајќи дека навистина ќе ги избушат до последен момент...штета што оваа случка не прераснала во темплејт...
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
СДК ако рацете се горе и ако не е застапено насилно однесување нема никој право со штитот да те бутка но тоа е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Очигледно власта сметала некое време дека ќе има протести, не за џабе купуваа Ивеко оклопни транспортери, водени топови, non-lethal ammo и вработуваа стотици морони секои три месеци на кои најголем успех им е што навреме избегале од контејнер за медицински отпад...

Мака ми е што не можам да одам на протестиве :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Рандом деца тепале во универзитетска библиотека? Зошто тоа не ме изненадува...

One Harry Roberts
There`s only one Harry Roberts
One Harry Roberts
There`s only one Harry Roberts

Harry Roberts is our friend
is our friend
is our friend
Harry Roberts is our friend, he kills coppers.

He lines them up two by two
two by two
two by two
Harry Roberts is our friend, he kills coppers.

Let him out to kill some more
kill some more
kill some more
let him out to kill some more, Harry Roberts

He shot three down in Shepherd's Bush
Shepherd's Bush
Shepherd's Bush
He shot three down in Shepherd's Bush, our mate Harry

Harry Roberts is our friend
is our friend
is our friend
Harry Roberts is our friend, he kills coppers.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Очигледно власта сметала некое време дека ќе има протести, не за џабе купуваа Ивеко оклопни транспортери, водени топови, non-lethal ammo и вработуваа стотици морони секои три месеци на кои најголем успех им е што навреме избегале од контејнер за медицински отпад...

Мака ми е што не можам да одам на протестиве :(
Подобро оди на протести(ако имаш муда)отколку овде да подбуцнуваш малолетни како Алтаир.Ако толку имаш против власта оди размавај се ама не со јајца:mad:
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Подобро оди на протести(ако имаш муда)отколку овде да подбуцнуваш малолетни како Алтаир.Ако толку имаш против власта оди размавај се ама не со јајца:mad:

Спречен сум да одам од здравствени причини за жал. Син ти колку деца истепа вчера? Денес пак ќе тепа или се спрема да убие некое дете?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ова не е нормално, колку лаги изнакажаа на сител тоа чудо. Пак се обидуваат да го направат партиски протестов значи толку луд народ не сум видел. Прикажуваат снимки демек полицијата е тепана и тоа пази, од ПЛАСТИЧНИ шишиња, а не прикажуваат снимки од библиотеката кога им влегле на сите како во Мортал Комбат.
Финтата е што народот нема balls да застане и да не бега, протести со шишиња и цвекиња и шминкање не се прават, треба да се удри јако по ретардите, ниеден да не остане. Па уште има луѓе што веруваат дека е монтирано, ама добро на нив им е испран мозокот.
Се надевам ќе се освести народот и ќе им се спротистави, а врвот ќе биде кога ќе се објави бомбата за Смилковско, е тогаш нема кај да се кријат, тогаш треба се да се згази и цајкани и специјалци и се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Outrider